Gündem
  • 30.1.2024 23:22

Fatih Erbakan, AK Parti ile ittifak kararını cuma günü açıklayacak

Yeniden Refah Partisi ile AK Parti arasında ittifak görüşmelerinin sona erdiğini duyuran Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, "Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan tarafından cuma günü saat 14.30’da İstanbul'da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacaktır” dedi.

Yerel seçim öncesinde AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasında gündeme gelen ittifak süreci devam ediyor.

Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulunurken konuya da değindi.

"Heyetler arası görüşmeler tamamlandı"

Partiler arasındaki görüşmelerin tamamlandığını belirten Suat Kılıç, ittifak görüşmelerine ilişkin şunları kaydetti:

İttifak görüşmeleri yapıldı. Heyetler arasındaki görüşmeler tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı. Taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar.

Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz. Bu konuda Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu'nda değerlendirmesini yapmıştır. Genel Başkanımız gerekli gördüğü diğer değerlendirme ve istişareleri yapacaktır.

Nihai kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacaktır. 31 Mart yerel seçimlerine yönelik ittifak arayışlarına ilişkin Yeniden Refah Partisi'nin görüş ve yaklaşımı, Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan tarafından cuma günü saat 14.30’da İstanbul'da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacaktır.

Dolayısıyla Yeniden Refah Partisi olarak kamuoyunu yeterince meşgul eden bu konudaki görüşümüzü Genel Başkanımızın yapacağı açıklamayla Türk toplumuyla paylaşmış olacağız. Alınacak kararın, atılacak adımların herkes için, hepimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, temenni ediyoruz.

Güncellenme Tarihi : 30.1.2024 21:53

İLGİLİ HABERLER