Gündem
  • 27.3.2023 12:44

Fatih Erbakan: Ülkemizin CHP zihniyetine teslim olmasını istemedik

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı bir canlı yayın programında Cumhur İttifakı'na dahil olma sürecine ilişkin "Ülkemizin 60-70 yıl sonra yeniden 'CHP zihniyetine teslim edilmesine vesile oldunuz' suçlamasıyla muhatap olmak istemedik." değerlendirmesinde bulundu. 7'li koalisyonun 7 Cumhurbaşkanı Yardımcılı yönetim modeline de tepki gösteren Erbakan, "Tam bir kaos, tam bir keşmekeş" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, canlı yayın programına konuk olarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erbakan, partisinin Cumhur İttifakı'na katılmasına ilşkin süreci de değerlendirdi.

Erbakan'ın konuşmasından satır başları şu şekide;

Biz Yeniden Refah Partisi olarak ilk kurulduğumuz günden beri söylediğimiz söz vardı. Bu da biz mevcut iktidar gitsindi ne olursa olsun diyen bir parti değiliz.

Bir iktidar düşürülsün ondan uzaklaşılsın diye siyaset yapmıyoruz. Projelerimiz var planlarımız var bunlar yapılsın diye uğraşıyoruz.

Bunları başka partiler yapmasın biz yapalım gibi bir inadımız da hiç olmadı.
Prensiplerimiz dediğimiz mutabakata vardığımız maddeler bizim yıllardın ana söylemlerimiz.

Cumhur İttifakının iktidarı kazanması halinde bu mutabakatın olması için çaba göstereceğiz sözünü aldıktan sonra böyle bir inat peşinde olmamız mümkün olmaz.

Bu seçimle beraber inşallah meclise girip bunların takipçisi olacağımızı umut ediyoruz. Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık. Böyle bir adım attık.

Milli görüş çizgimizle Millet İttifakının görüşü taban tabana zıt. Millet İttifakıyla ilgili bizim eleştirilerimiz uzun zamandır var.

Millet İttifakının en büyük partisinin genel başkanına soruluyor LGBT'nin Türk aile yapısına zararı var mı? 'Ne münasebet Türk aile yapısına bir zararı yoktur' diyor.

Buraya kadar saydıklarımızın bizim milli görüş çizgimize uymasının imkanı yok. 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kuran öğretmek çağ dışılıktır. Böyle bir şeye müsaade edilemez yine Millet ittifakının görüşüdür.

Yine bir diğer genel başkan iktidar olduğumuzda 'İHA'lara SİHA'lara dokunacağız' diyor. İHA'lar SİHA'lar Erbakan hocamızın en önemli projelerindendir.

Diğer taraftan da bizim şu deklarasyonda ortaya koyduğumuz maddeler temel söylemlerimiz.

'İlk işimiz İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koymak' diyor. İstanbul Sözleşmesi'nin maddesi Milli Görüş'e aykırıdır.

Bunu gelir gelmez tekrar getireceğim diyor. Milli görüş partisi olan bir parti buna nasıl tamam diyor.

Biz partimizi kurduğumuzdan beri dedik ki Saadet Partisi'nin Milli Görüşü temsil edecek yetkisi kalmamıştır. Zaten partimizi kurmamızın sebebi de onların Milli Görüşü temsil edememesidir.

Güncellenme Tarihi : 27.3.2023 12:46

İLGİLİ HABERLER