Gündem
  • 30.11.2023 12:45

Fatih terim fonunda gizli aşk ortaya çıktı

Fatih Terim Fonu olayında bomba aşk ortaya çıktı! Meğer o yönetici...

Günlerdir Türkiye’nin gündeminden düşmeyen dolandırıcılık olayında Seçil Erzan’ın arkadaşı olan doktor Evrim Pınar Güzel’in ‘aşk’ iddiası ortalığı karıştırdı.

Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve birçok ünlü futbolcunun dolandırıldığı davaya ilişkin detaylar bir bir ortaya çıkıyor.

Olayda suçlanan Seçil Erzan’a ilişkin aşk iddiası gündeme bomba gibi düştü. İşte detaylar...

Milliyet’te yer alan habere göre, Eski Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın çalıştığı Denizbank’ın üst düzey yöneticilerinden biri ile aşk yaşadığı iddiası ortaya atıldı.

‘Özel fon’ dolandırıcılığının mağdurlarından birinin bu iddiası gündem oldu.

Mağdur, ifadesinde Erzan tutuklandıktan sonra Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e, O.Ö.’nün mal varlığının araştırılmasını istediğine dair bir e-posta gönderdiğini iddia etti.

2014 yılından beri hem arkadaşı hem de doktoru olan Evrim Pınar Güzel, iddianamede bulunan ifadesinde gündem olacak iddialarda bulundu.

Güzel, 11 Nisan’da Seçil Erzan’ın tutuklandığı haberini aldığını belirterek “Bir gün sonra Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e, Seçil Erzan’ın bahse konu olayların yaşandığı tarihlerde, Denizbank’ın üst düzey yöneticilerinden olan O.Ö. ile aralarındaki duygusal ilişkisi hakkında mail attım. O.Ö. hakkında mal varlığı araştırması yapılmasını istediğim hususlarında mail attım” şeklinde konuştu.

“ARKADAŞIMDI, GÜVENDİM”
Davada mağdurlar arasında olan Erzan’ın arkadaşı Dermatolog Evrim Pınar Güzel de ifadesinde Erzan’ın bugüne kadar gündeme gelmeyen bir ilişkisinden bahsetti.


Güzel, ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

Seçil Erzan dönem dönem beraber tatile gittiğim, özel anlarımda yanımda olan bir arkadaşımdı, bu sebeple ben kendisine çok güveniyordum. 21 Aralık 2022’de Erzan’dan ısrarla hesap özetimin olduğu bir evrak istedim. Erzan bana Denizbank kaşesinin ve kendi ıslak imzasının bulunduğu üzerinde toplam yatırmış olduğum tutarı gösterir bir evrak verdi.

640 bin dolar kadar para çekmek istedim ancak Erzan bana dört taksit şeklinde çekebileceğim bir ödeme yöntemini yazdığı ıslak imzalı evrak verdi. Ancak herhangi bir para alamadım.

Seçil Erzan'ı eski sevgilisi anlattı: 'Kabul edemeyeceğim ilişkileri yüzünden ayrıldık'

Denizbank'ta "Yüksek karlı gizli fon" vaadiyle yaşanan dolandırıcılık davasının başrolü sanık Seçil Erzan'ın telefonunda "Nursel abla" ismiyle kayıtlı kişi ile mesajlaşma içerikleri yayınlandı.

Mesajlarda sanık Seçil Erzan'ın "Nursel abla" isimli kişiye yazdığı bir mesajda “Abla Candaş her şeyi öğrendi. Bana çok üzüldü fakat yanımda duramıyor. Çok korkuyor” yazdığı görülüyor.

Dosyada tanık olduğu için bugüne kadar konuşmadığını ifade eden Candaş Gürol, “Nursel abla” isimli kişinin söylediği sözlere cevap verdi.

Dosyayla ilgili ilk kez konuşan Candaş Gürol, Odatv’ye şunları söyledi:

"Seçil'den ayrılmadan önce benim kabul edemeyeceğim bazı ilişkilerinin olduğunu öğrendim. Bunları buradan söylemem çok doğru olmaz. Kendisine bunları bildiğimi ve bu ilişkilerin kariyerime zarar verebileceğini söyledim. Erkek arkadaşı olarak yanında durmanın birçok sebepten dolayı doğru olmayacağını kendisine bildirdim. Sanırım o konuşma bu konuşmadır.

İLİŞKİYİ NEDEN BİTİRDİ

Erzan'ın eski ilişkilerinin kendisinin kabul edemeyeceği nitelikte olduğunu belirten Gürol, Erzan'ın kendisine ve yapılarına uygun olmadığını, kendisine hiç ulaşamadığını, geçmişinde de bu tarz ilişkilerin kendisinde ciddi sıkıntı yarattığını belirtti.

Ayrılık gerekçesini bu sebeplerle açıklayan Gürol, "Ortada Erzan'ın çözemediğim eski ilişkileri ve mevcut açıklanamaz bir durum vardı. Bu durumu kendisine söyledim ve o dönemde kendisinden ayrıldım. Sanırım ilgili yazışma bununla ilgili. Kısacası olay Seçil'in özel hayatına ilişkin bir durumdur banka veyahut diğer konularla ilgili değil." dedi.

"SEBEPLERİNİ İNANDIRICI BULMADIM"

Ayrılmalarından sonra Erzan'ın birkaç kez yeniden başlamak istediğini söyleyen Gürol, sözlerini şöyle noktaladı:

"Tam olarak hayatındaki sorunu bana söylemesi gerektiğini söyledim. Hedeflerini tutturamadığını ve müdür yardımcısı olabileceğini ama olamadığını söyledi. Çok inandırıcı bulmamakla birlikte çok da sorgulamadım. Ayrılma dönemi inanılmaz asabi ve sinirli birisine dönüşmüştü. Açıkçası kime neyi hangi saikle yazdı tam olarak da çözemiyorum. Dosyada tanık olduğum için daha fazla da açıklama yapmam doğru olmayacak."

 

Güncellenme Tarihi : 30.11.2023 12:55

İLGİLİ HABERLER