Spor
  • 1.3.2024 23:40

Federasyon Mert Hakan'ın küfür etmesiyle ilgili başvuruyu şaka gibi bir gerekçeyle reddetti

Ankaragücü şikayet etmişti! TFF, Mert Hakan için kararını verdi
TFF, Ankaragücü'nün Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş için şikayet başvurusunu reddetti. Ret gerekçesinde yayıncı kuruluşta böyle bir görüntü olmaması ve hakem ve gözlemci raporlarında bulununmaması nedeniyle denildi.
Galatasaray'lı Icardi'ye yayıncı kuruluş görüntülerinde olmaması, Hakem ve gözlemci raporlarında böyle olayın bulunmaması dikkate alınmamış maçtan günler sonra seyircilerin çekitği ve montaj olduğu söylenen görüntülerle ceza verilmişti.

Ankaragücü, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Mert Hakan Yandaş'ın tribünlere ettiği küfürler için TFF'ye başvuruda bulunmuştu. Konuyla ilgili TFF kararını verdi.

Radyospor'un haberine göre; TFF, Ankaragücü'nün Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş için şikayet başvurusunu reddetti.

RED SEBEBİ AÇIKLANDI

Türkiye Futbol Federasyonu, şikayet dilekçesinin reddetme sebebini şu şekilde açıkladı:

"VAR sisteminin uygulandığı müsabakalarda sözlü olarak gerçekleştirilen disiplin ihlallerinde ilgili madde hükmünün uygulanmayacağının belirtilmesi; ayrıca müsabaka görevlilerinin raporlarında da iddialarınıza ilişkin herhangi bir husus bulunmadığının tespit edilmiş olması nedeniyle; şikayet dilekçenize yönelik olarak bir işlem yapılamayacağı hususunu bilgilerinize rica ederiz."

Bu karar sosyal medyada oldukça tartışılırken başta Ankaragücü olmak üzere Galatasaraylı taraftarlardan da TFF'nin kararına tepki geldi.NELER OLMUŞTU?

Türkiye Kupası çeyrek final maçında Ankaragücü, Fenerbahçe'yi 3-0 yenerek adını yarı finale yazdırmıştı.

Maçın ardından Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş'ın, tribünlere yönelik hareketlerde bulunduğu ve küfür ettiği bir video sosyal medyada gündem olmuştu.

Güncellenme Tarihi : 1.3.2024 23:15

İLGİLİ HABERLER