Gündem
  • 11.7.2024 17:00

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Damien Comolli TUTUKLANDI

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörüydü! Dünyaca ünlü futbol adamı tutuklandı
Fenerbahçe’de sportif direktör olarak görev yapan Fransız futbol adamı Damien Comolli, ülkesinde başlatılan sahte menajer soruşturması kapsamında tutuklandı.

Fenerbahçe’de 2017-2018 sezonda Ali Koç tarafından sportif direktörlük görevine getirilen Fransız futbol adamı, 16 Ocak 2020 tarihinde görevinden ayrılmıştı.

COMOLLI TUTUKLANDI

Daha sonra Fransa Ligue 1 ekiplerinden Touluse’da başkan olarak görev yapan Damien Comolli, 2 sezon önce PSG'yi çalıştıran Christophe Galtier'in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier ile sahte menajer soruşturması kapsamında tutuklandı.

NE OLDU?

Geçtiğimiz yaz, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe Galtier'in bir başka oğlu Jordan Galtier, Toulouse'da Carles Martínez Novell'in yardımcı antrenörlüğüne getirilmişti. İddiaya göre Toulouse’un başkanı Comolli anlaşmanın bir parçası olarak sahte bir menajer John Valovic-Galtier'i de bu anlaşmaya dahil etti.

Devam eden soruşturma kapsamında dokuz kişi gözaltında tutuluyor. Comolli'nin yargılamasının bu ay içinde başlaması bekleniyor.

Öte yandan Comolli, daha önce St. Etienne, Monaco , Arsenal, Tottenham , ve Liverpool FK takımlarında görev yaptı.

COMOLLI’NİN FENERBAHÇE DÖNEMİ

Comolli, ilk transfer döneminde Barış Alıcı, Berke Özer, Ferdi Kadıoğlu, Andre Ayew, Islam Slimani, Michael Frey, Diego Reyes, Jailson, Harun Tekin, Yassine Benzia ve Tolga Ciğerci'yi Fenerbahçe'ye kazandırmıştı.

Fransız futbol adamı, bu isimlerden Ayew, Slimani ve Benzia'yı kiralık olarak getirtmiş ancak 3 oyuncunun da performansı büyük tepki toplamıştı.

Fenerbahçe, bu futbolculardan sözleşmeleri sona eren Ayew, Slimani ve Benzia'nın dışında Michael Frey, Barış Alıcı ve Berke Özer'i başka takımlara kiraladı. Bu isimlerin dışında Diego Reyes bedelsiz olarak, Jailson ise bonservis bedeli karşılığında takımdan ayrıldı.

Sarı-lacivertli takımda, Comolli'nin ilk transferlerinden Ferdi Kadıoğlu, Harun Tekin ve Tolga Ciğerci ise kadroda kalan isimler oldu.

FREY VE REYES TRANSFERLERİ UZUN SÜRE KONUŞULDU

Damien Comolli'nin transferleri içinde sarı-lacivertli taraftarların en çok tepkisine yol açan ise Frey ve Reyes'in performansı oldu.

Özellikle Michael Frey'in performansından sonra kamuoyunda Comolli'ye karşı büyük bir tepki oluşurken, oyuncu sezon sonunda başka takıma kiralanmak durumunda kalmıştı.

Futboluyla beklentilerin çok uzağında kalan bir diğer isim Reyes'i ise yarım sezonun ardından kiralık olarak gönderilmişti.

DEVRE ARASINDA 5 TRANSFER YAPTIRDI

Fenerbahçe, 2018-2019 sezonunun devre arasında tam 5 oyuncu takviyesi yapmıştı.

Sarı-lacivertli takım, 2018-2019 sezonuna çok kötü bir başlangıç yapınca, devre arasında 5 isimle daha sözleşme imzalanmıştı.

Fenerbahçe, bu dönemde Sadık Çiftpınar, Victor Moses, Miha Zajc, Tolgay Arslan ve Serdar Aziz'i kadrosuna katmıştı.

Böylece Comolli, Fenerbahçe'deki ilk sezonunda yaz transfer döneminde 11, ara dönemde de 5 olmak üzere toplam 16 transfer gerçekleştirmişti.

Comolli'nin kış transfer dönemindeki takviyelerden Victor Moses, Miha Zajc ve Tolgay Arslan takımdan gönderilirken, Serdar Aziz ve Sadık Çiftpınar ise kadroda kalan isimler arasında yer aldı.

Fenerbahçe, Damien Comolli'nin ikinci yılında da transferde hız kesmedi.

Söz konusu sürecin yaz transfer döneminde 13 futbolcuyu kadrosuna katan sarı-lacivertliler, bir futbolcuyu da ara transferde renklerine bağlamıştı.

Fransız futbol adamı, yaz transfer döneminde Murat Sağlam, Max Kruse, Allahyar Sayyadmanesh, Emre Belözoğlu, Vedat Muric, Altay Bayındır, Yasir Subaşı, Garry Rodrigues, Deniz Türüç, Zanka, Adil Rami, Mevlüt Erdinç ve Luiz Gustavo'yu takıma kazandırmıştı.

Bu isimlerin yanı sıra ara transfer döneminde Simon Falette kiralanmış ancak Comolli, bu transferi kendisinin yapmadığını açıklamıştı.

2019-2020'da, ilk sezonuna göre daha iyi transferlere imza atan Comolli, Kruse ve Rami transferlerinde ise büyük tepki toplamıştı.

KRUSE VE RAMI, SAHA DIŞI OLAYLARLA GÜNDEME GELDİ

Fenerbahçe, Adil Rami'den hiç faydalanamazken, Max Kruse ise daha çok saha dışı olaylarıyla gündemde kalmıştı.

Sarı-lacivertliler, söz konusu dönemdeki oyunculardan Max Kruse, Allahyar Sayyadmanesh, Yasir Subaşı, Adil Rami, Murat Sağlam, Deniz Türüç, Zanka ve Mevlüt Erdinç ile yollarını ayırırken, Emre Belözoğlu futbolculuk kariyerini noktaladı. Vedat Muric ise 17,5 milyon avro karşılığında İtalya'nın Lazio takımına transfer oldu.

Altay Bayındır, Garry Rodrigues ve Luiz Gustavo ise kadroda kalan isimler oldu.

Fenerbahçe'de Comolli döneminde transfer edilen isimlerden kadroda kalanların büyük bölümü yedek kulübesinde yer aldı.

Bu isimlerden Harun Tekin, Tolga Ciğerci, Sadık Çiftpınar, Serdar Aziz ve Garry Rodrigues yeni transferlerin gelişiyle ilk 11'in uzağında kaldı.

Fenerbahçe'de Comolli döneminde takıma katılan 3 futbolcu ise yeni dönemde kadronun önemli isimleri arasına girdi.

Söz konusu futbolculardan Luiz Gustavo, Altay Bayındır ve Ferdi Kadıoğlu, beğenilen isimler arasında yer aldı.

Güncellenme Tarihi : 11.7.2024 17:06

İLGİLİ HABERLER