Spor
  • 3.4.2024 18:32

Fenerbahçe : Süper Kupa maçında Galatasaray'ın karşısına U 19 takımıyla çıkacağız

Fenerbahçe'den TFF'ye Süper Kupa için resmi yazı: Ertelenmez ve yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacak..

Fenerbahçe yönetim kurulu toplantısında, kongreden alınan yetkiler ve Süper Kupa finali için alınacak aksiyonlar konuşuldu. Fenerbahçe, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu bugün toplanarak dün yapılan kongrede alınan kararları görüştü. Toplantıda kongreden alınan yetkiler ve Süper Kupa finali için alınacak aksiyonlar konuşuldu.

ERTELENMEZ VE YABANCI HAKEM OLMAZSA F.BAHÇE MAÇA ÇIKMIYOR

Sports Digitale'in haberine göre; Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa finalinin ertelenmezse ve yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti. 

İŞTE FENERBAHÇE'YE KONGREDE VERİLEN 4 YETKİ

Fenerbahçe'de aşağıdaki maddeler için mevcut yönetim kuruluna görev süresinin sonuna kadar yetki verildi.

1. Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa müsabakasına çıkmamak veya 2023 Süper Kupa müsabakasına Futbol U19 takımıyla katılmak

2. Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 sezon U19 takımıyla katılmak

3. Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususlarında gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek

4. Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

SON DAKİKA 
F.BAHÇE U-19 TAKIMIYLA MAÇA ÇIKACAK

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik: U19 takımıyla Süper Kupa maçına çıkma kararı aldık. Şanlıurfa'ya U19 takımıyla gideceğiz.

 

Güncellenme Tarihi : 3.4.2024 18:41

İLGİLİ HABERLER