Gündem
  • 31.3.2014 03:53

Fethiye 4. kez DP dedi

30 Mart Yerel Seçimlerinden Fethiye’de zaferi Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı bir kez daha kazandı. Saatcı Fethiye tarihinde üst üste 4 kez Belediye Başkanlığını kazanan isim olarak da yeni bir rekora imza attı. “Fethiye Sevdası” sloganıyla Seçimlere hazırlanan ve Beşkaza duruşunu 7’den 70’e bütün seçmenlerin adeta beynine kazıyan Behçet Saatcı Fethiye Belediye Başkanlığını kazanarak bir zaferi daha gerçekleştirdi.
Saat 22.00’a kadar sandık başındaki görevlilerinden sonuç bekleyen DP, CHP, AKP ve MHP’liler fark açılmaya başladıkça DP dışındaki partiler ümitlerini yitirmeye başladı. DP Belediye Başkanı Behçet Saatcı Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen köy ve beldelerden gelen sonuçlarla seçimi önde götürürken Behçet Saatcı’yı sevenler de Beşkaza meydanında toplanmaya başladı. Behçet Saatcı’ya gönül verenler davul zurna eşliğinde saatlerce oynadılar. Fethiye’li sanatçılar Adem Kazan ve Mustafa Selçukoğlu türkü ve şarkılarıyla meydanı dolduranları coşturdu. Saat 00.15 sıralarında Behçet Saatcı Belediyeden çıkıp doğruca Beşkaza meydanına gitti. Behçet Saatcı’nın geldiğini gören hayranları maytap ve havai fişeklerle meydanı renklendirdi.
Büyük izdiham altında güçlükle kürsiye çıkan Behçet Saatcı, “Bu Güney Amerika ülkelerinde olduğu gibi bir halk hareketidir. Halk devrimidir. Bu işe katkı sağlayan herkese selam olsun. Tabi ki her türlü karalamaya, her türlü belden aşağıya vurmaya, her türlü edepsizliğe karşı dimdik duranlara selam olsun. Çok merak ediyorum 60 ay hepimizin gözlerine bu her türlü hakareti her türlü karalamayı yapanlar acaba nasıl bakacaklar? Utanmayacaklar mı? Siz beni gönüllerden asla ihraç edemezsiniz. Mikrofonu bir defa değil 2-3 defa elinden düşürmeyen ama sonra bize takla atanlar utansın. Bu zafer benimdir diyenlerin, inananların inandım diyenlerindir. Bu zafer benim değil sizin zaferinizdir. Ama her türlü karalamayı arkamızdan yapanlar yok evleri yıkacak, yok adamı işten çıkaracak, yok buldozerle girecek, bakın gönül bizi anlayamıyorlar. Bizim birlikteliğimizin arasındaki bu ilişkiyi çözemiyorlar. Bu 15 yıldır gevger gibi işlenmiş bir gönül bağıdır. Bunu bilmediklerinden zaten karalamayla yol alamadılar. Sırtını Büyükşehire dayayanlar kaybetti. Sırtını Ankara’ya dayayanlarda kaybetti. Sırtını Beşkaza’ya dayayanlar kazandı. Fethiyespor’umuzla olan gönül bağımızı bile kıskandılar” dedi.
Yaklaşık 15 bin kişinin saatlerce konuşmasını beklediği Behçet Saatcı bu konuşmanın ardından “Harmandalı oyunu” oynayınca Beşkaza Meydanını dolduranlar dakikalarca alkış tuttu.
FETHİYE’DE DP 27 BİN 110 OYLA 1. SIRADA YER ALDI
Fethiye’de haber yayına hazırlandığı sırada kesin olmayan sonuçlara göre 335 sandıktan 315 sandık açıldı. Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı 27 Bin 110, CHP Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz 22 bin 691, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz 22 Bin 156, MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük 5 Bin 347 oy alırken diğer partilerden DYP bin 223, BBP 361, HDP 282, SP 275, DSP 109, BTP 46, İP 39, Bağımsız Suat Selvi’de 71 oy aldı.
SEYDİKEMER’DE YAKUP OTGÖZ ÖNDE GİDİYORDU
Muğla’nın yeni ilçesi Seydikemer’de toplam 173 sandıktan 119’u açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz 10 Bin 916 oyla yarışı önde götürüyordu. CHP’den Alim Karaca 9 Bin 454, MHP’den Erdal Eroğlu 5 Bin 241 oyla Yakup Otgöz’ü takip ederlerken BBP 435, DP 344, SP 141, DYP 128, BTP 23, HDP 21, DSP ise 10 oy aldı. Haber yayını hazırlandığı sırada sandıkların sonuçları alınmaya devam ediyordu.
CEZAEVİ SAATCI DEDİ
Fethiye’de ilçe Seçim Kuruluna ilk sonuç Fethiye Kapalı Cezaevinden geldi. Cezaevinde 1. parti yine Behçet Saatcı’nın partisi DP oldu. Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı’ya cezaevinden 29 oy çıkarken Ak Partiye 17, CHP’ye 10, MHP’ye 7, HDP’ye 2 ve DYP’ye de 1 oy çıktı.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER