Asayiş
  • 26.9.2023 19:00

FETÖ borsasından iki hakim çıktı.. Yakalandılar

FETÖ sanıklarını dolandıranlara operasyon: İkisi eski hakim
Haklarında FETÖ  soruşturması yürütülen şüphelileri, “Dosyanızı kapatırız” diyerek dolandırdığı öne sürülen 2’si eski hakim 1'i Maliye Bakanlığı eski çalışanı, 3 şüpheli operasyonla yakalandı. Şüphelilerin dolandırıcılık için fiyat tarifesi uyguladığı da öğrenildi.

FETÖ sanıklarını dolandıranlara operasyon: İkisi eski hakim - Son dakika  haberleri – Sözcü

Operasyon, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalarda bazı şüpheliler belirlendi. Şüphelilerin, haklarında FETÖ’den (Fetullahçı Terör Örgütü) soruşturma olan bazı isimleri dolandırmaya çalıştığı anlaşıldı.

4 ŞÜPHELİ 

Organize polisinin yaptığı çalışmada ikisi istifa etmiş eski hakim, biri ihraç edilmiş Maliye Bakanlığı eski personeli, biri özel sektör çalışanı olan 4 şüpheli belirlendi. Şüphelilerin FETÖ’den haklarında soruşturma bulunan kişilerin dosyalarını “takipsizlik, beraat etme, Yargıtay'dan hüküm kesinleşmeden kapatma” vaadiyle dolandırdıkları anlaşıldı.

2 İLDE OPERASYON 

Araştırmaların ardından operasyon kararı verildi. İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda polisin peşinde olduğu 1 şüphelinin cezaevinde olduğu anlaşıldı. Üç şüpheli ise yakalanarak gözaltına alındı.

FİYAT TARİFESİ

Şüphelilerin dijital verilerinin incelemesinde şüphelilerin “takipsizlik, beraat, tahliye” olmak üzere her adli sonuç için farklı miktarlarda fiyat tarifesi uyguladıkları belirlendi. Soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 26.9.2023 19:15

İLGİLİ HABERLER