Gündem
  • 31.5.2024 11:00

FETÖ evladı Enes Kanter'i soymuş.. 110 milyon dolarım gitti

FETÖ'cü 'abiler' adıyla nitelendirilen kişilere 110 milyon dolar verdiğini söyleyen FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in manevi oğlu Enes Kanter, şu anda küçük bir evde kiralıkta yaşadığını ve araba da sahibi olmadığını ifade etti. Enes Kanter'in açıklamaları, başka bir firari terörist olan Hakan Şükür'ün beyanlarını hatırlattı. 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde ABD'ye kaçan Hakan Şükür, ülkeye geri döndüğünde örgüt mensuplarına ait tüm varlığını kaybettiğini dile getirmişti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı sanığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in gözden uzak bir villaya götürülmesi birçok olasılığı gündeme getirdi.

Kimi hastalandığını, hatta öldüğünü söylerken, yeğeni Ebuseleme Gülen, amcasının Cevdet Türkyolu, Ali Unsavaş, Barbaros Kocakurt ve Mustafa Özcan gibi isimler tarafından kaçırıldığını ve kendisinden haber alınamadığını söyledi.

FETÖ’nün sözde üst düzey isimlerinin konuya ilişkin açıklama yapmaması dikkat çekti.

Terörist başı Gülen'in manevi oğlu Enes Kanter örgütün mağduru oldu

Yaşananların gölgesinde örgütün elebaşı Gülen'in manevi oğlu Enes Kanter, dünyadaki FETÖ'cülere çağrı yaptığı bir video paylaştı.

"Kirada oturuyorum arabam da yok"

Örgütten kişilere 110 milyon dolar verdiğini ve şu anda küçük bir evde kirada yaşadığını açıklayan Kanter, arabası dahi olmadığını söyledi.

Firari terörist Şükür de FETÖ'cüler tarafından dolandırıldığını anlatmıştı

Paranın Türkiye dahil dünyadaki FETÖ'cülere aktarıldığını belirten Kanter'in açıklamaları, bir başka firari terörist Hakan Şükür'ün sözlerini hatırlattı.

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde ABD'ye kaçan Şükür, ülkeye geldiğinde örgütteki isimlere tüm mal varlığını kaptırdığını söylemişti.

 

 

Güncellenme Tarihi : 1.6.2024 01:53

İLGİLİ HABERLER