Medya
  • 28.8.2021 21:48

FETÖ'nün kalesi yıkıldı.. Yerine bakın ne yapılacak

Samanyolu TV'nin Üsküdar'daki binası yıkıldı, üstüne bakın ne yapılacak

Samanyolu TV'nin Üsküdar'daki binası yıkıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan Samanyolu TV'nin Üsküdar'daki binası yıkıldı, yerine öğrenci yurdu yapılacak.

Samanyolu TV'nin Üsküdar'daki binası yıkıldı

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait olduğu için KHK ile kapatılan Samanyolu TV’nin Üsküdar Kısıklı’daki merkez binası tamamen yıkıldı.

Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik üç parsel üzerinde bulunan eski Samanyolu TV binasıyla Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 8 Haziran 2017 tarihli yazısı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne tahsis edilmişti.

FETÖ'nün İstanbul' da ki Kalesi Yıkıldı! Bakın Oraya Ne Yapılıyor? - Medya  Başkent

Eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün rektörü olduğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2 Haziran 2021 tarihli yazı ile Üsküdar Belediyesi’ne başvurmuştu.

Üniversitenin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından yapılan incelemede statik açıdan riskli olduğunun tespit edildiği bildirilmişti.

Yapının öğrenci yurdu olarak yeniden değerlendirilmesinin önerildiği kaydedildi. Riskli yapının öğrenci yurdu olarak kullanılabilmesi için belediye ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında ortak işbirliği protokolü imzalanması talep edilmişti.

Güncellenme Tarihi : 29.8.2021 15:16

İLGİLİ HABERLER