Spor
  • 31.7.2014 17:45

FIFA, Hajroviç'e lisans verdi

Sözleşmesi devam etmesine karşın Galatasaray'dan ayrılarak Almanya'nın Werder Bremen kulübüne transfer olan Izet Hajrovic'in serbest oyuncu statüsüne kavuştuğu öne sürüldü. Alman basınında yer alan haberlere göre FIFA, oyuncu ile ilgili kararını verdi ve Boşnak futbolcunun Bremen'de oynayabilmesi için gerekli izni verdi.

Galatasaray'ın Grasshoppers'tan 3.5 milyon euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı oyuncu, uzun bir süre maaşının ödenmediği gerekçesiyle Türkiye'den ayrılmıştı. Almanlar verilen kararla birlikte Hajrovic'in bundan böyle resmi maçlarda da forma giyebileceğini ilettiler. Sarı kırmızılı ekibin CAS'a gidebileceği notu düşülürken, burada ise şansının çok az olacağı yorumunu eklediler.

4 YIL BREMEN'DE

Böylece Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde Hajrovic'in lisansının Werder Bremen'e gönderilmemesi yönünde attığı adımların bir anlamı kalmadı. İsviçre'de doğup büyüyen ve futbol altyapı eğitimini orada alan hücuma dönük orta saha oyuncusu, yaz transfer döneminde kendisini dört yıllığına Werder Bremen'e bağlayan sözleşmeye imza atmıştı.

TÜRKİYE MACERASI YARIM SEZON SÜRDÜ

Sarı kırmızılılar, Ocak ayında İsviçre'nin Zürih kenti merkezli Grasshoppers kulübüne Hajrovic'in bonservis bedeli olarak 3 milyon 500 bin avro ödemişti. Üç ay süre ile alacaklarına karşılık hesabına herhangi bir para transferi yapılmayınca Bosna Hersekli milli futbolcu sarı kırmızılı takım ile bağlarını koparmak adına resmi girişimlerde bulunmaya başlamıştı.

'BU İŞ BİZİM İÇİN BİTTİ'

Galatasaray'ın konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne taşıyabilme olasılığına rağmen Werder Bremen Sportif Direktörü Thomas Eichin, "Bu iş bizim için bitti" açıklamasını yaparak sarı kırmızılı kulübün bundan sonra Hajrovic üzerinde herhangi bir hak talep edemeyeceği görüşünü savundu. Alman basını da bu gelişme sonrası Galatasaray'ın taleplerinin yerine getirilme olasılığının çok azaldığına dikkat çekerken, emsal kararların sarı kırmızıların aleyhinde olduğunun altını çizdi.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:53

İLGİLİ HABERLER