Dünya
  • 10.5.2021 18:46

Filistin'de 3'ü çocuk 9 kişi katledildi

Filistin'de 3'ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırıda 3’ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar giderek şiddetlenirken, İsrail, Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Beyt Hanun’a düzenlenen hava saldırısında 3’ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

3'Ü ÇOCUK 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nden Kudüs’e 7 roket fırlatıldığı bildirilmiş, roketlerden 1’inin hava savunma sistemi tarafından imha edildiği aktarılmıştı. IDF, geri kalan roketlerin ise boş arazilere düştüğünü ifade etmişti.

ÇATIŞMALARIN BOYUTU GİDEREK ARTIYOR

Kudüs’ün ardından İsrail'in güneyinde yer alan Sderot kasabasında da siren seslerinin yükseldiği bildirilmişti.

Gazze sınırında ise sivil bir aracın roketlerin hedefi olduğu ve araç sürücüsünün hafif şekilde yaralandığı ifade edilmişti. Roket saldırısının Hamas tarafından düzenlendiği iddia edilmişti.

HAMAS'TAN İSRAİL'E ÜLTİMATOM

Hamas tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in güvenlik güçlerini Tapınak Dağı ve Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nden yerel saatle 18.00’e kadar geri çekmemesi halinde saldırıya geçileceği bildirilmiş, Kudüs’teki çatışmalarda gözaltına alınan Filistinlilerin de 18.00’e kadar serbest bırakılması çağrısında bulunulmuştu.

Hamas’ın açıklamasının ardından İsrail ordusu alarm durumuna geçmiş, Gazze sınırında yer alan Aşkelon şehrinde tüm bomba sığınakları halka açılmıştı.

 

Filistin de 3 ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü  #1

 

 

Filistin de 3 ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü  #2

 

 

Filistin de 3 ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü  #3

 

 

Filistin de 3 ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü  #4

 

 

Filistin de 3 ü çocuk 9 kişi İsrail tarafından öldürüldü  #5

 

 

İLGİLİ HABERLER