Gündem
  • 28.1.2023 03:15

Fırtına Antalya'nın altını üstüne getirdi!.. Ağaçlar evin üerine devrildi, çatılar uçtu, dev dalgalar oluştu

Antalya'da güçlü yağış ve fırtına nedeniyle zararlar meydana geldi. Yağmur ve rüzgar nedeniyle ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi. Ayrıca bazı bölgelerde su seviyesi yükseldi ve su baskınları meydana geldi.

Kentte sabah saatlerinden itibaren devam eden kuvvetli fırtınanın yanı sıra akşam saatlerinde yağış etkili olmaya devam etti. Kuvvetli fırtına ve yağış nedeniyle Çakırlar mevkisindeki tek katlı evin alüminyum çatısı uçtu. Bazı bölgelerde ağaçlar, tabelalar ile çöp konteynerleri devrildi, bazı ev ve sokaklarda su birikintileri oluştu, bazı araçlar yolda kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı.

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı Muğla ve Antalyada kuvvetli rüzgar: Ağaçlar devrildi, dev dalgalar oluştu

Kuruçay ve Karatepe mahallelerinin bağlantı yolunda bulunan köprü ile Hurma ve Çakırlar mahallelerinin bağlantı yolu, can ve mal güvenliği için geçici olarak ulaşıma kapatıldı.

Antalya’da kuvvetli fırtına ve yağış: Ağaçlar devrildi, araçlar yolda kaldı

UÇAĞIN KANADINA YILDIRIM İSABET ETTİ

İstanbul-Antalya seferini yapan uçağın kanat bölümüne Antalya Havalimanı'na inişi sırasında yıldırım isabet etti. Uçakta herhangi bir zarar oluşmadı ancak yolcular kısa süre korku dolu anlar yaşadı.

Ayrıca bazı uçaklar iniş sırasında zorlandı ve havada tur attı.

Öte yandan Antalya Havalimanı'nda hava yolu trafiğinin açık olduğu, gerekli tedbirlerin alındığı, uçak iniş ve kalkışlarının devam ettiği bildirildi.

Antalya'da kuvvetli fırtına ve yağış etkili oldu: Uçağa yıldırım isabet etti

HIZI 150 KİLOMETREYİ AŞTI

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte en yüksek rüzgar hızı saatte 153 kilometreyle Kemer Sığlık Feneri'nde kaydedildi. Rüzgar hızı Konyaaltı Yeni Liman'da saatte 100, Muratpaşa'da da 95 kilometreye ulaştı.

SON 24 SAATTEKİ FIRTINA VE YAĞIŞ MİKTARI

Son 24 saatte metrekareye düşen yağış miktarı ise Döşemealtı ilçesi Nebiler'de 94, Dağbeli'nde 69, Akdeniz Üniversitesi'nde 33 ve Muratpaşa'da 22 kilogram olarak belirlendi.

Kuvvetli fırtına ve yağışın gece yarısından sonra etkisini kaybetmesi, yarın Antalya'nın doğu ilçelerinde yer yer etkili olması bekleniyor.

Güncellenme Tarihi : 29.1.2023 02:00

İLGİLİ HABERLER