Spor
  • 30.9.2013 09:53

FLAŞ... Galatasaray transferi açıkladı

Galatasaray , Fatih Terim'den boşalan teknik diröktörlük görevi için Roberto Mancini ile görüştüğünü borsaya bildirdi. Sarı-kırmızılı ekipten Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen yazıda, "Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü için Şirketimiz ile Roberto Mancini arasında görüşmelere başlanmış olup kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir" denildi.

İŞTE SON DETAYLAR:

Fatih Terim’le yolların ayrılmasından sonra yeni teknik adam için kolları sıvayan sarı-kırmızılılar, 48 yaşındaki İtalyan çalıştırıcıyla görüşmelere İstanbul’da başladı. Hafta içinde Sportif Direktör Bülent Tulun’la Roma’da bir araya gelen ve 4 yıllık anlaşma ile beraber kendisine 6, yardımcılarına ise toplam 2.8 milyon euro isteyen Mancini dün İstanbul’a geldi. Tecrübeli teknik adam böylece Galatasaray’ın teklifini kabul etmek için hazır olduğunu gösterdi.

Mancini’yi taşıyan özel uçak 17.00 sularında Sabiha Gökçen Havalimani’na indi. İtalyan hocayı, Bülent Tulun ile İdari Menajer Cenk Ergün karşıladı. Mancini’yi taşıyan araç 19.00 gibi Başkan Ünal Aysal’ın sahibi olduğu Les Ottomans Oteli’ne geldi. Bir süre sonra da İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ekibe katıldı. Ailesini almak için günü birlik Antalya’ya giden Aysal ise akşam saatlerinde İstanbul’a döndü. Aysal 19.40’ta otele giriş yaptı.

Taraflar yaklaşık 3 saat görüşürken Mancini 2+1 yıllık öneriyi kabul etti. İtalyan teknik adam senelik olarak da 4.5 milyon euroya kadar indi. Ancak tazminat ve Mancini’nin 8 kişilik ekibine ödenecek rakam konusunda pürüzler ortaya çıkınca taraflar bugün yeniden daha bir araya gelmeyi kararlaştırdı.

İLGİLİ HABERLER