Medya
  • 31.5.2018 21:19

FOX TV PKK'nın sözcüsü oldu

Pervin Buldan'dan FOX TV'de skandal ifadeler.....
Fox TV ekranlarında yayınlanan ''Liderler Fox'ta'' isimli programda Fatih Portakal'ın konuğu olarak HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ağırlandı. Pervin Buldan gerçekleştirilen canlı yayın esnasında akıl almaz açıklamalarda bulundu. İşte, birbirinden çelişkili ifadelere yer veren Pervin Buldan'ın o açıklamaları...

HDP'li Pervin Buldan Fox TV'de akıl almaz açıklamalar gerçekleştirdi!

FOX TV, HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı programa ankesörle bağlayamayınca yerine HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'yi aldı. Buldan, canlı yayında terör örgütü PKK'nın kazdığı hendekleri savundu, terörist başı Öcalan'ı övdü.

FOX TV, HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı programa ankesörle bağlayamayınca yerine HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'yi aldı.

'HDP'nin PKK ile bağı var mı?' sorusunu yanıtlayan Buldan, milletin aklıyla adeta dalga geçer gibi "PKK ile bir bağımız, bağlantımız ve temasımız yok" dedi.
Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya, Buldan'ın hain sözlerine tepki vermedikleri gibi o hain ifadeleri gülümseyerek karşıladı..

Doğu ve Güneydoğu'da sokaklara tonlarca bomba döşenen, 400 bin insanın bölgeden göç etmesine ve birçok askerin şehit olmasına sebep olan hendek olaylarına da değinen Buldan; PKK'nın o hain saldırılarını "insanlar kendilerini koruyabilmek için hendek kazdılar" şeklinde savundu.


Terör örgütü ile bağları olmadığını savunan HDP'li Buldan, daha sonra yine kendisi ile çelişerek terörist başı Öcalan'a methiyeler düzmeye devam etti.

Buldan ve parti üyesi birçok kişi, daha önce terör örgütü mensuplarıyla olan yakınlıkları ve yaptıkları skandal açıklamalarla birçok kez gündeme gelmişti.

 

Güncellenme Tarihi : 31.5.2018 21:36

İLGİLİ HABERLER