Spor
  • 2.5.2021 15:33

Fransa Burak Yılmaz'ı konuşuyor

Fransızlar 'Bizim Çocuklar'ı konuşuyor! "Burak Yılmaz zehir gibi, Zeki Çelik ise..."

Fransız basını, Lille'in Nice'i 2-0 yendiği maçta galibiyeti getiren golleri atan Burak Yılmaz ve Zeki Çelik'e övgüler yağdırdı. Milli futbolcularımız için çarpıcı ifadeler kullanıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Ligue 1 takımlarından Lille'de forma giyen milli futbolcular Burak Yılmaz ve Zeki Çelik'in Nice maçında attığı goller, Fransız basınında geniş yer buldu.Spor gazetesi L'Equipe'in "Lille: Yılmaz ve Çelik, Nice'e karşı yine 2 kararlı Türk" başlıklı haberinde, Lille'in 3 hafta önce Metz karşılaşmasında olduğu gibi Nice'i Burak Yılmaz ve Zeki Çelik'in golleriyle yendiği belirtildi.

"BURAK ZEHİR GİBİ, ZEKİ HİPERAKTİF"

Haberde, 2 oyuncunun dünkü maçta etkili performans sergiledikleri vurgulandı.Burak'ın rakiplerine karşı "zehir" gibi olduğunun ifade edildiği haberde, Zeki Çelik'in de sağ bekte "hiperaktif" ve etkili olduğu kaydedildi.

Kamu yayıncısı France Info, haberinde, "Lille, Türkler Yılmaz ve Çelik'in harika golleriyle fark oluşturdu" ifadesini kullandı.

"TÜRK FORVETİNİN MÜHRÜNÜ TAŞIYOR"

France Football dergisinin haberinde Burak Yılmaz'a ilişkin, "Bu zafer, acımasız Lille'in imparatorluk lideri olan Türk forvetinin mührünü bir kez daha taşıyor" yorumu yapıldı.Foot Mercato internet sitesinin haberinde, "Maçın adamı Burak Yılmaz. Bu Türk, Lille'in sezon sonunun her şeyini değiştiriyor. Burak Yılmaz, dikkatiyle durumu değiştirebiliyor" ifadeleri kullanıldı.

"BURAK YILMAZ'A 15 DAKİKA YETTİ"

Haberde, Burak Yılmaz'ın 13. dakikada attığı golle Lille'in galibiyetini kolaylaştırdığı belirtildi.RMC Sport kanalının haberinde, Lille'i galibiyete ulaştırmak için Burak Yılmaz'a 15 dakikanın yeterli geldiği kaydedildi.Ligue 1'in 35. haftasında dün Lille'in evinde Nice'i 2-0 yendiği maçta golleri milli futbolcular Burak Yılmaz ve Zeki Çelik atmıştı.

İLGİLİ HABERLER