Spor
  • 30.11.2023 13:26

Fransız efsane Marcel Desailly'den Icardi için övgü dolu sözler...

Galatasaray Şampiyonlar Ligi 5. hafta maçında Manchester United'la Rams Park'ta 52 bin taraftarı önünde karşılaştı. Rakibi karşısında 3-1 geriye düşen Sarı-Kırmızılılar maçı 3-3'e getirdi ve gruptan çıkma şansını son maça taşıdı. Avrupa'nın konuştuğu maçla ilgili dikkat çeken bir yorum da Fransa'dan geldi.

FRANSIZ EFSANEDEN ICARDI ÖVGÜSÜ

Galatasaray'ın Manchester United'la 3-3 berabere kaldığı maçın ardından Fransa'da yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan Marcel Desailly Mauro Icardi'den övgüyle bahsetti. Efsane futbolcu PSG'de düşüşe geçen Icardi'nin tekrar kazanılmasının kendisi açısından sürpriz olmadığını belirtti.

Fransız efsane Marcel Desaillyden Icardi için övgü dolu sözler...

"BÜYÜK GOLCÜ ICARDI"

"Galatasaray’ın PSG’de düşüşe geçen Mauro Icardi’yi tekrar kazanması benim açımdan sürpriz olmadı, çünkü Icardi’nin durumunu doğru analiz edip, doğru müdahaleyi yaptılar. Mauro Icardi farklı sebeplerden A sınıf takımlarda kalıcı bir başarıya ulaşamamış bir oyuncu. Galatasaray ona sevdiği Güney Amerika ortamını hazırladı ve sahada çevresine Barış Alper Yılmaz, Mertens ve Zaha gibi savaşçı isimler verdi. Mauro Icardi kendisi için oynayan bu isimlere ihtiyaç duyan bir isim. Ön alanda tek başına çok fazla efor sarfetmese de olması gereken noktalarda kendini göstererek bir şekilde fark yapmayı başarıyor. Her ne kadar bugün biraz kilolu görünse de sahip olduğu taktik zeka ve pozisyon bilgisi bize bildiğimiz büyük golcü Icardi performansını izletmeye yetiyor.”

 

Güncellenme Tarihi : 30.11.2023 13:27

İLGİLİ HABERLER