Gündem
  • 15.10.2020 13:29

Fransız spikerin TÜRK SİHA'sı sorusu Aliyev'i güldürdü

Fransız sunucunun o sorusu Aliyev'i güldürdü! Aliyev'den çarpıcı SİHA açıklaması! Ermenistan'a

Ermenistan'ın alçak saldırılarının ardından Azerbaycan'ın, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları geri almak için başlattığı harekata ilişkin son dakika haberler gelmeye evam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Fransız kanalına verdiği röportajda Türk SİHA'larının başarısına ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Ermeni ordusuna karşı büyük zafer elde edildiğini ifade eden Aliyev Fransız sunucusunun o sorusuna gülerek karşılık verdi. İşte Aliyev'İn son dakika açıklamaları ve Azerbaycan Ermenistan geriliminde son durum...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransız kanalına verdiği röportajda Türk drone'larının Ermenistan kuvvetlerine karşı elde ettiği başarıyı vurguladı.

İŞGALCİ ERMENİ GÜÇLERİNE KARŞI ZAFER

İşgalci Ermenistan'a karşı yürüttüğü mücadelede, Ermeni kuvvetlerine karşı büyük zaferler elde etmeye devam eden Azerbaycan, Türkiye'den aldığı İHA ve SİHA'larla başarısına başarı katıyor.

Ermenistan'ın işgal hareketinin seyrini değiştiren bir başarı sergileyen Türk Bayraktar TB2 sayesinde sahada birçok zafer elde eden Azerbaycan, her fırsatta Türkiye'yle olan dayanışmasının da altını çiziyor.

"YETERİNCE ÇOK DRONE'UMUZ VAR"

France 24 kanalına konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, verdiği röportajda Türk drone'larının saha çatışmasında Ermeni kuvvetlerine büyük zarar verdiğini açıkladı.

Fransız muhabirin "Kaç tane Türk drone'unuz var?" sorusuna gülerek "Yeterince var" yanıtını veren Aliyev, sayı vermenin güvenlik açısından doğru olmadığını vurguladı.

1 MİLYAR DOLARLIK TAM İSABET

Türk drone'ları sayesinde 1 milyar dolardan fazla Ermeni mühimmatının yok edildiğini söyleyen Aliyev, işgalci kuvvetlere karşı Azerbaycan ordusunun tüm silahlarını bir yana koyarak en büyük başarıyı drone'lar sayesinde elde ettiğini söyledi.

 

 

İLGİLİ HABERLER