Asayiş
  • 30.3.2013 13:54

Fuhuş çetesi böyle çökertildi!..

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ve İstanbul'un Silivri ilçelerinde fuhuş ve fuhuşa aracılık yaptıkları belirlenen kişilere yönelik polisin düzenlediği operasyonda, 3’ü Türk, 13’ü yabancı uyruklu 16 kadın ile birlikte toplam 22 kişi gözaltına alındı.

'Sıtma 2' adı verilen operasyon kapsamında Tekirdağ'ın Çorlu ve İstanbul'un Silivri ilçelerindeki bazı adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyon kapsamında kadınlara para karşılığında müşteri bulduğu iddia edilen 3 kişi, Çorlu'daki iki evde yakalandı. Silivri'deki bir gece kulübü ile bir otel ve dört eve yapılan baskında da 3 Türk, 3 Moldova, 2 Türkmenistan, 2 Fas, 1 Kazakistan, 1 Özbekistan, 2 Kırgız, 2 Rus uyruklu olmak üzere toplam 16 kadın ile gece kulübüne müşteri olarak geldiği iddia edilen Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu 6 No'lu cezaevinin ikinci müdürü A.K.ve gece kulübünün 2 çalışanı gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadınlar yüzlerini gizlemeye çalışırken, bazılarının ise ağladığı görüldü.

Çorlu Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen 22 kişi, ardından Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruşturma sürüyor.

 

DHA

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:44

İLGİLİ HABERLER