Gündem
  • 27.3.2024 20:44

Galatasaray Sözcü TV'ye ve Fatih Portakal'a dava açtı..

Galatasaray Sözcü TV’yi RTÜK’e şikayet etti, Fatih Portakal “Kimse gazeteciliğimize laf edemez” dedi
Sözcü TV, daha önce yaptığı haberde MHK toplantısının Galatasaray ile ilgili montaj kımsını yayınladı. Oysa o bölümün maniplasyon için kırpıldığı açıklanmış ve esas kısmı önceki gün yayınlanmıştı.
Portakal TFF'nin yayınladığı tam görüntüler yerine daha önce yayınlanan montaj görüntüleri gerçek gibi ekrana getirip Galatasaray'a saldırdı.
Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğu bilinen Portakal, aklınca taraftarı olduğu kulüp için maniplasyon yaptı.
Galatasaray RTÜK'e şikayet edip dava açınca kıvırdı..
Rezan Epözdemir: "Fatih Portakal ile biraz önce koridorda kızdım, tüm hatanın kendisinde olduğunu kabul etti, hem kulüpten hem sizlerden özür diliyorum dedi.!!!

Galatasaray Spor Kulübü, Sözcü TV'nin Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) önceki akşam sosyal medyada paylaşılan Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) online toplantısının sadece Galatasaray-Antalya müsabakasının konuşulduğu kısmı vermesinin ardından Sözcü TV ve Fatih Portakal hakkında RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde işlem başlattığını duyurdu. Taraftarlar tarafından eleştirilen Portakal, canlı yayında, "Ne yaptığımızı ben de bilmiyorum. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Kimse gazeteciliğimize laf edemez" dedi.

TFF, sızdırılan MHK toplantısının tamamını paylaşıp resmi siteden açıklama yapmış, TFF ve Galatasaray, savcılığa suç duyurusunda bulunacağı bildirilmişti. Galatasaray, bugün bir açıklama daha yaparak toplantı görüntülerinin tamamını yayınlamadığı için Sözcü TV ve gazeteci Fatih Portakal hakkında işlem başlatacaklarını duyurdu.

"Biz işimizi yapıyoruz, kimse gazeteciliğimize laf edemez"

Portakal da canlı yayın sırasında Galatasaray taraftarlarından gelen eleştiriye şöyle cevap verdi:

"Gazeteciyiz ama etkili bir gazeteciyiz. hemen cevap veriyorum, Galatasaray Kulübü de hemen cevap vermiş. Şikayetçi olacakmış benim hakkımda ve kanal hakkında. Geldi, ben de gördüm. Onu neden yaptığımızı ben de bilmiyorum, yani ne yaptığımızı. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Bak, ne diyorum? Bu kadar da netim yani. Gücümüz etkimizde. Kimse gazeteciliğimize laf edemez. Ne benim ne burada bulunan arkadaşlarımın. Hiç kimse. Alnımız ak, biz işimizi yapıyoruz, o kadar."

Güncellenme Tarihi : 27.3.2024 20:55

İLGİLİ HABERLER