Spor
  • 14.1.2014 00:00

Galatasaray' Vidic görüşmesinden ilk kare

Daha önceden bir stopere ve bir de sol beke oyuncu istediğini belirten İtalyan hoca transferlerin kampa yetişmemesinden rahatsız olduğunu belirtmişti. Bunun farkında olan yönetim Alex Telles transferini bitirmek üzereyken bir yandan da stopere alacağı isim konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Defansı tecrübeli bir stoperle takviye etmek isteyen Galatasaray, Manchester United'ın yıldızI Nemenja Vidic'i kadrosuna katmak üzere.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncu için yoğun şekilde çalışmalarını sürdüren Galatasaray, oyuncunun 'Gelirim' yanıtından sonra görüşmelerini sıklaştırdı. Öyle ki, ilk görüşme geçtiğimiz hafta Manchester Piccadilly Hilton Oteli'nde gerçekleşti. Galatasaray'ın bu transfer için yetkilendirdiği Muzzi Özcan ve Vidic'in temsilcileri transferle ilgili detayları otelde konuştu.

Manchester United'tan ayrılabileceğini belirten Vidic, kulübüne bu isteğini aktarıp bonservisi için kolaylık sağlanmasını isteyecek. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Vidic'in haftalık 90 bin pound kazandığı ve Galatasaray'dan daha iyi bir ücret alabileceği aktarılırken Galatasaray'da forma giyen Didier Drogba ve Wesley Sneijder gibi yıldızların varlığına dikkat çekildi.

1 milyon Sterlin (3.5 milyon Türk Lirası)

Manchester United'ın yıldız oyuncuyu devre arasında bırakmak için 1 milyon sterlin isteyeceği aktarılıyor. Bu rakam konusunda Galatasaray'ın da bir itirazı bulunmuyor.Artık herşey son görüşmelerden çıkacak sonuca ve takımdan gönderilecek oyuncuların durumuna bağlı.

Sagna'da gelebilir

Galatasaray'ın transfer gündemindeki bir diğer isim ise Arsenalli Sagna. İngiliz medyası Sagna için Galatasaray'ın 4 yıllık teklif yaptığını aktardı ve transfer için Galatasaray'ın avantajlı olduğunu aktardı.

 

Eurosport
 

İLGİLİ HABERLER