Spor
  • 5.5.2021 21:52

Galatasaray'da başkanlık seçimi iptal edildi

Galatasaray Kulübü, 29 Mayıs’ta yapılması planlanan başkanlık seçiminin iptal edildiğini açıkladı.

Galatasaray Kulübü'nden son dakika açıklaması geldi. Sarı Kırmızılı ekip, 29 Mayıs'ta yapılması planlanan Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihe kadar iptal edildiğini açıkladı.

Galatasaray'da başkan adayları kimler?

Galatasaray'da 29 Mayıs 2021'de yapılması planlanan başkanlık seçimi öncesi adaylar belli olmaya başladı. Şu ana kadar Burak Elmas, Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu resmen adaylığını duyurdu. Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in ise henüz aday olup olmayacağı bilinmiyor.

Başkan adaylığını geri çeken Tuncer Hunca, seçimde Eşref Hamamcıoğlu'nu destekleyeceğini duyurdu.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"13 Nisan 2021 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Tüzüğümüzün 27. maddesi uyarınca ilk toplantısı 22 Mayıs 2021, yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantısı 29 Mayıs 2021 tarihinde olmak üzere Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapılmasına karar verilmiş ise de;

Karar tarihinden sonra İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 15.04.2021 tarihli ve 32 sayılı toplantısında, Sivil toplum kuruluşlarının genel kurul da dahil olmak üzere, yapacakları her türlü geniş katılımlı etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesine karar verilmiştir." 

İLGİLİ HABERLER