Spor
  • 31.3.2014 14:30

Galatasaray'da operasyon

Galatasaray, şampiyonluk yarışından ümidini kesse de, hem ikincilik hem de Fenerbahçe galibiyeti ile taraftarı ile arasındaki soğukluğu gidermek amacıyla derbiye hazırlanıyor.

Teknik direktör Roberto Mancini ile sarı kırmızılı futbolcular Fenerbahçe derbisini öncelikle prestij açısından kazanmak amacı taşırken, başkan Ünal Aysal ve yönetim ise dev derbiye reform gözüyle bakıyor. Bir süredir ödenmeyen futbolcu taksitleri, Fenerbahçe maçında galip gelinmesi halinde büyük olasılıkla ödenecek, aksi halde ise ödemeler aksayacak. Bazı futbolcuların gelecek sezon kalıp kalmayacağı bile derbi performansı ile ölçülebilir durumda olacak. Çünkü teknik direktör Mancini, devre arasında yapılan 9 transfere karşın, sezon sonunda da çok sayıda futbolcu siparişini başkan Ünal Aysal'a vermiş durumda. Bazı oyuncuların sarı kırmızılı kulüpteki kariyerleri Fenerbahçe maçı ile birlikte geride kalan 3-4 karşılaşmada belli olacak.

Fenerbahçe maçını kazanarak ligde en azından ikinci olup, Şampiyonlar Ligi'ne direkt gitmeyi hedefleyen sarı kırmızılıların bir amacı da Fenerbahçe'ye yenilmeyip, Türk Telekom Arena'da şampiyon olmuş gibi sevinmelerine fırsat vermemek. Çünkü başkan Ünal Aysal, 18 Nisan'da yapılacak mali kongreye Fenerbahçe zaferini kazanmış bir başkan olarak girmeyi hedefliyor. Böylece gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'ne katılma olasılığının yüksekliği ve beraberinde 2014 yılı bütçesinin gelir artışı da garanti altına alınmış olacak.

 

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA)

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:26

İLGİLİ HABERLER