Asayiş
  • 30.11.2014 23:25

Gaziantep'te Kobani gerginliği

Uyarılara rağmen dağılmayan grubu polis, basınçlı su ve biber gazıyla müdahale ederek dağıttı.

IŞİD'in, Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani İlçesi'ndeki saldırılarını protesto etme bahanesiyle izinsiz gösteri yapmak isteyen 150 kişilik grup, akşam saatlerinde Beybahçe ve Vatan mahallelerinde toplandı. Polis, yüzlerini poşularla gizleyen çoğunluğu çocuklardan oluşan gruba dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu. Yapılan uyarıları dikkate almayan gruptakiler, çöp konteynerlerini devirip ateşe verdi ve polise taş, molotof kokteyli ve havai fişek atmaya başladı. Polis, kalabalığa basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler, ara sokaklara dağıldı. Polis, bölgedeki güvenlik önlemlerini arttırdı.

ADIYAMAN’DA KOBANİ GERGİNLİĞİ


ADIYAMAN’da, IŞİD'i protesto etmek için toplanan yüzleri maskeli grup, çöp konteynerlerini devirip, polise havai fişek ve taş attı.

IŞİD'in, Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani İlçesi'ndeki saldırılarını protesto etme bahanesiyle izinsiz gösteri yapmak isteyen 30 kişilik grup, akşam saatlerinde Karapınar Mahallesi'nde çöp konteynerlerini devirip polise taş ve havai fişek atmaya başladı. Uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa polis, basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler, ara sokaklara dağıldı.
Metin Faruk TAMER/Mahir ALAN/ , (DHA)

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 23:58

İLGİLİ HABERLER