Gündem
  • 19.4.2024 23:00

Gaziosmanpaşa'da toprak kayması: 70 kişi tahliye edildi

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde toprak kayması meydana geldi. Olaydan 14 evin etkilendiğini duyuran İstanbul Valiliği, söz konusu evlerden üçünün kullanılamaz hale geldiğini, 70 kişinin de tedbir amaçlı tahliye edildiğini belirtti. Bölgeye AFAD ekibi sevk edilirken, ölen ya da yaralanan olmadığı da aktarıldı.

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde meydana gelen toprak kaymasından 14 ev etkilendi, evlerden üçü kullanılamaz hale geldi.

İstanbul Valiliği, Gaziosmanpaşa'da meydana gelen toprak kaymasında, toplam 14 gecekondunun etkilendiğini ve 3'ünün kullanılamaz hale geldiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 19.30 sıralarında Gaziosmanpaşa ilçesi Yıldıztabya Mahallesi Bahadır Sokak'taki alanda toprak kayması meydana geldiği belirtildi.

Ölen ya da yaralanan yok

Açıklamada, "Olayda toplam 14 gecekondu etkilenmiş olup bu gecekondulardan 3'ü kullanılamaz hale gelmiştir. Bölgede yaşayan 70 kişi tedbir amaçlı tahliye edilmiş olup olay yerine çok sayıda AFAD ekibi sevk edilmiştir. Olayda ölen ya da yaralanan olmamıştır" bilgisi verildi.


 

 


 

Güncellenme Tarihi : 19.4.2024 21:26

İLGİLİ HABERLER