Gündem
  • 10.7.2024 10:00

Gazze'de onlarca İsrail askeri öldürüldü

Şecaiye Mahallesi'ndeki El-Havaşi Camii civarında bir evin içine sığınan Siyonist bir gücü iki tandem füzeyle hedef aldı

EL-KASSAM TUGAYLARI: Gazze Şehri'nin batısındaki Tel el-Hava semtindeki sanayi bölgesinde bir Siyonist askerini keskin nişancı ateşiyle vurarak doğrudan vurduk.

EL-KUDÜS TUGALARI: Batı Şeria'daki düşman, savaşçılarımızla baş edemiyor, bu yüzden mallara zarar vermeye başvuruyor.

EL-KASSAM TUGAYLARI: Savaşçılarımız, Gazze Şehri'ndeki Tal el-Hava semtinin batısındaki Riyad Kulesi civarında İsrail'e ait bir buldozerde bulunan kara patlayıcıyı infilak ettirdi.

EL-KUDÜS TUGAYLARI: Gazze Şehri'nin güneybatısındaki Tel el-Hava semtinde bir İsrail piyade birliğini anti-personel Bark bombalarıyla hedef aldık.

Kassam ve İslami Cihad son dakika duyurdu! Gazze'de onlarca İsrail askeri öldürüldü

Filistinli gruplar, Gazze Şeridi'nin çeşitli noktalarında İsrail güçlerini ve askeri araçları hedef alan saldırılarda çok sayıda askerin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri konuya ilişkin açıklamalar yaptı.

ÇOK SAYIDA İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ VE YARALANDI

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Gazze kentinin Tel el-Hava semtindeki sanayi bölgesinin yakınındaki bir evin içinde saklanan İsrail güçlerinin TBG tipi top mermisi ile hedef alındığı, saldırıda ölen ve yaralananlar olduğu kaydedildi.

Aynı bölgede bir İsrail askerinin keskin nişancıyla hedef alınarak vurulduğu belirtilen açıklamada, Eş-Şucaiyye Mahallesi'nde de El-Hevaşi Cami yakınında bir eve gizlenen İsrail güçlerinin iki tandom mermisiyle hedef alındığı ifade edildi.

Kassam ve İslami Cihad son dakika duyurdu! Gazze'de onlarca İsrail askeri öldürüldü

Kudüs Seriyyelerinden yapılan açıklamada da Gazze kentindeki sanayi bölgesinde İsrail askerlerinin ve askeri araçların havan mermileriyle hedef alındığı, Tel el-Heva semtindeki bir askeri aracın da imha edildiği aktarıldı.

İsrail ordusundan Filistinli grupların açıklamalarına ilişkin bir yanıt gelmedi.

Güncellenme Tarihi : 10.7.2024 10:08

İLGİLİ HABERLER