Dünya
  • 29.11.2023 18:43

Gazze'deki vahşete dayanamayan Yahudi İsrail vatandaşlığından çıktı

Kanada'da yaşayan Yahudi film yapımcısı Yuula Benivolski İsrail'in Filistinlilere karşı devam eden soykırımını kınamak için İsrail vatandaşlığını sonlandırdığını duyurdu.

Yuula Benivolski sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"Herkese Merhaba, İsmim Yuula. Toronto’da yaşayan bir film yapımcısıyım. Aynı zamanda İsrail vatandaşıyım. 23 yaşındayım ve doğduğumdan beri burada yaşıyorum. İsrail ordusunda askeri hizmette bulunmadım. Geçen hafta İsrail vatandaşlığından çıkmak için başvuruda bulundum. Bu kolayca verdiğim bir karar değildi. Uzun zamandır bunu düşünüyordum. Aslında büyüdüğüm yerin gerçek tarihini öğrendiğim andan itibaren...

Geçen haftaya kadar konsoloslukta yirmi yıl süren çok uzun bir süreç yaşandı. Evet bunu İsrail'in Gazze'ye yönelik korkunç saldırısına tepki olarak yaptım. "Ama bu İsrail'in Gazze'yi ilk bombalayışı değildi. Neden Şimdi? Neden bu an da? Çünkü kayıpların miktarı felaket boyutlara ulaştı." "Ve şu anda geçici bir ateşkes ya da duraklama ya da adına ne derseniz deyin içinde olsak da, (yakın zamanda bitmeyecek gibi görünüyor.)

İsrailli yetkililer bile şöyle diyor:Duraklamanın ardından en az iki ay daha bombalamaya devam etmeyi planlıyorlar."

6015'DEN FAZLASI ÇOCUK OLMAK ÜZERE 15000'DEN FAZLA FLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bini aştı.

Güncellenme Tarihi : 29.11.2023 18:54

İLGİLİ HABERLER