Asayiş
  • 25.9.2023 23:46

Gelinini öldürüp yakan Kamil Öğüt cinayete bir ay hazırlık yapmış

Kamil Öğüt (72), Muğla'da gelini Hatice Öğüt'ü (46) yaşamını yitirmesine sebep olduktan sonra cesedini ateşe atarak yakmakla suçlandı. Fethiye 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Olaya ilişkin iddianamede, Öğüt'ün "1 ay önce bayramdan dolayı plastik kelepçe, kemik ilaç zehiri, doldurulmuş mermiler, bıçak ve ip bulunan bir çanta hazırlamıştım" açıklamasına yer verildi.

Olayın yaşandığı yer, Muğla'nın Atlıdere Mahallesi'ndeydi. Kamil Öğüt, aile içi sorunlar sebebiyle anlaşamadığı gelini Hatice'nin evini ziyaret etti. İddiaya göre, evin bahçesinde bulunan ahırda iki taraf arasında kavga çıktı. Ağız dalaşı esnasında Kamil Öğüt, elindeki av tüfeği ile Hatice'yi vurup öldürdü. Ardından Öğüt, gelinini bulunduğu samanlığı yakarak cesedini ateşe verdi.

OLAYIN FAİLİ 2 KM UZAKTA YAKALANDI

Mahalle sakinlerinin çağrısı üzerine, jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine gönderildi. Komşuların yardımıyla alevler söndürüldü ve bir kısmı yanan Hatice Öğüt'ün cesedi bulundu.

Jandarma, olay sonrası kaçan Kamil Öğüt'ü, olay yerinden 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir ormanda av tüfeği ile yakaladı ve tutukladı. Kamil Öğüt, jandarmada yapılan işlemlerin ardından adliyeye çıkarıldı ve tutuklandı.

BİRÇOK SUÇTAN İDDİANAME HAZIRLANDI

Soruşturmayı tamamlayan Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kamil Öğüt hakkında hazırlanan iddianamede, tutuklu sanık Öğüt hakkında ‘kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme suçu’ndan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İddianamede, haksız tahrik oluşturan eylem ve saldırı bulunmadığı, şüphelinin izinsiz şekilde gelini Hatice Öğüt’ün evinin ahırına girerek konut dokunulmazlığını ihlal ettiği yer aldı.

‘1 AY ÖNCEDEN ÇANTA HAZIRLADIM’

Kamil Öğüt’ün ifadesine de iddianamede yer verildi. Öğüt, ifadesinde, “Oğlum yıllardır gelip gitmez. Bunun sorumlusu gelinimdir. Oğlum Ramazan Bayramı’nda da gelmedi. Bayramdan bir iki gün önce gelinimi öldürmek istediğimi eşime söyledim. Eşim, ‘Sakın böyle bir şey yapma, bana kim bakar?’ diyerek yalvardı, karşı çıktı.

Bayramdan 1 ay önce plastik kelepçe, kemik ilacı zehri, dolu fişekler, bıçak ve ipin olduğu bir çanta hazırladım. Hazırlık yaptım. Çantayı evin girişinde asılı vaziyette tuttum. Oğlum her gün sabah saat 06.00’da öğrenci servisi çalıştırdığı için işe gidiyordu. Olay günü, oğlum işe gittikten sonra eşim evde uyurken 06.30 sıralarında çantayı ve av tüfeğini alarak evden çıktım.

Oğlumun evine komşusunun bahçesinden giriş yaptım. Gelinim Hatice Öğüt’ün ahırda hayvanlarla ilgilendiğini bildiğim için ahıra girdim. Onun ineklerle uğraştığını gördüm. Hatice’nin arkası dönüktü. Tüfeği doldurup yanına yaklaştım. Yaklaşık 4-5 metre mesafeden sırtına doğru 1 kez ateş ettim.

Hatice Öğüt yere düştü. Can çekiştiğini gördüm. Orada bulduğum benzin şişesini üzerine döktüm. Onu yakmak istediğimde hareket etmiyordu. Olay yerinden uzaklaştım. Gelinimi öldürdüğüm için pişmanım” ifadelerini kullandı. (DHA)

Güncellenme Tarihi : 25.9.2023 23:51

İLGİLİ HABERLER