Gündem
  • 2.6.2023 14:59

Genç kadını çiftlikte katletti. İfadesi şoke etti

Çanakkale'de Hakkı Elalmış, 'dedikodusunu yaptığı için' Türkan Demir'i vahşice öldürdü. Mahkeme, ağırlaştırılmış müebbet hapsini onaylarken caninin sözleri hayrete düşürdü: Kamera olduğunu…

Tüyler ürperten cinayet, Çanakkale'nin Biga İlçesi'nde meydana geldi. Türkan Demir ve eşi Abdullah Demir (34), 3 çocuklarıyla 3 yıl önce Mardin'den çalışmak için köye gitti. Akrabaları, evli ve 2 çocuk babası Hakkı Elalmış da Mardin'den aynı köye gelip, başka tavuk çiftliğinde çalışmaya başladı. Demir çiftinin çalıştığı çiftliğe, geçen yıl 27 Mayıs'ta saat 22.00 sıralarında gelen Elalmış, Türkan Demir ile dedikodularını yaptığı iddiasıyla tartıştı.

ÇOCUKLARI CİNAYETİ GÖRDÜ

Elalmış, kürekle vurduğu Demir'i tavukhaneye sokup, defalarca bıçakladı. Türkan Demir'i gören çocukları, yan taraftaki tavukhanedeki babaları Abdullah Demir'e haber verdi. Eşinin cansız bedeniyle karşılaşan Abdullah Demir, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Biga Devlet Hastanesi'ne götürülen Demir, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAMERALAR İNCELENDİ...

Çiftlikteki güvenlik kamerasının görüntülerini inceleyen jandarma ekipleri, cinayet şüphelisinin Elalmış olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Elalmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Sanık Hakkı Elalmış, duruşmada, "Ruhsatlı av tüfeğim ve silahım bulunmaktadır. Türkan Demir'i öldürme niyetim olsaydı tabanca ya da tüfeğimi alırdım. Kümeste kamera olduğunu biliyordum. Öldürmeyi düşünmüyordum. Öldürmeyi düşünsem bunu kameraların olmadığı bir yerde yapardım. Türkan Demir bana ve eşime küfür edince kendimi kaybettim" dedi.

OTOPSİ RAPORUNA YER VERİLDİ

Ceza Dairesi kararında, sanık Elalmış'ın Demir'in sopa, kürek ve bıçakla vücudunun birçok yerine vurarak, kafatası ve yüz kemiklerin kırıklarıyla birlikte beyin kanaması ve kesici delici alet yaralanmasına bağlı iç organ harabiyetinden gelişen iç kanama sonucu ölümüne sebebiyet verdiği belirtildi.


DURUŞMA 8 MART'TA YAPILDI
8 Mart'ta görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti sanık Elalmış'a 'kadına karşı, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Bu cezasında hiçbir indirim de yapmadı. Mahkemenin gerekçeli kararını açıklamasının ardından, taraflar dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıdı. Dosyayı inceleyen Bursa Bölge Adliyesi Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, geçen 25 Mayıs'ta kararını verip, Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı hukuka uygun bulup, temyiz yolu açık olmak üzere onadı.


Sanık Elalmış'ın Demir'i canavarca hisle ya da eziyet çektirerek öldürme amacıyla hareket ettiğini kabule yeterli her türlü kuşkudan uzak yeterli kesin delilin bulunmadığına da kararda yer verildi. Bu nedenle 'eziyet çektirerek öldürme' suçundan hüküm kurulmasının yasaya aykırı olsa da bunun yeniden yargılamayı ve suçun kadına karşı işlenmiş olması nedeniyle cezayı etkilemediğine de kararda dikkat çekildi.

Güncellenme Tarihi : 2.6.2023 15:02

İLGİLİ HABERLER