Gündem
  • 28.9.2004 00:21

GRUP BARİKAT, F TİPİ DÜNYA PARÇASINA KLİP ÇEKTİ

     Türkiye’de protest Hiphop / rap müziğinden söz edilecekse eğer, akla gelebilecek tartışılmasız tek isim olan BARİKAT grubu, nihayet ilk klip çekimlerini sonuçlandırdı.

 

   Özbek sanatçı ŞAHSENEM ile yaptıkları ve büyük beğeni toplayarak bir rap klasiği olma yolunda ilerleyen  GECELER GÜNLERİMİ GÖMER ile,

   albümün gerek derin felsefi arka planı bulunan protest sözleri, gerekse zengin müzikal altyapısıyla en çok ses getiren F TİPİ DÜNYA parçalarına çektikleri iki klip ile büyük bir çıkış yapmaya hazırlanıyor BARİKAT.

 

     Son yılların yükselen hiphop rap müziğinin gelişiminde, gerek yazdıkları kitaplar, gerek yaptıkları organizasyonlar, gerekse Türkiye’nin dört bir yanında verdikleri yüzlerce halk - yardım konseri ve politik karşı duruşlarıyla dikkatleri üzerine toplayan asi hiphop grubu BARİKAT, önümüzdeki günlerde yayına verecekleri F TİPİ DÜNYA ile merhaba diyecekler öncelikle.

 

  Emi Müzik’ten yayınlanan ve pek çok müzik eleştirmenlerince bugüne dek yayınlanan en iyi hip-hop albümü olarak  gösterilen ‘HAVA SU TOPRAK ve ATEŞ’, gerek sözleri gerek zengin müzikal alt yapısıyla ‘en sağlam rap parçası’ olarak bulunan F TİPİ DÜNYA parçasına çekilen sıra dışı görüntülerle dolu klipte BARİKAT’a  yakın tarihimizin politikacıları da eşlik ediyor.

 

  İnsanın insandan koptuğu, koparıldığı; insanların milyonlar içinde yalnızlığı mahkum edildiği yeni dünyanın kabusunu oldukça başarılı bir dille haykıran ‘F TİPİ DÜNYA’ klipinin yönetmenliğini adının açıklanmasını istemeyen ‘İtalyan Apartmanı’ adlı bir genç ekip yaptı.

Güncellenme Tarihi : 16.3.2016 22:59

İLGİLİ HABERLER