Gündem
  • 30.11.2012 10:24

Günün en çok konuşulan fotoğrafı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, 2012 Kış Dönemi YAŞ Toplantısı öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. 2012 Kış Dönemi YAŞ toplantısı öncesi Anıtkabir'i ziyaden Başbakan Erdoğan başkanlığındaki heyette Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kuvvet komutanları ve diğer YAŞ üyeleri yer aldı.
Başbakan Erdoğan ve beraberindeki YAŞ üyeleri Anıtkabir'e Arslanlı Yoldan geldi. Atatürk'ün mozolesine çelenk koyan Başbakan Erdoğan saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Başbakan Erdoğan, Misak-ı Kulesi'nde bulunan Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
"Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak hedefine olan inancımızla Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023'te Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getirmek için çalışıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü kutsal vatanımızın bölünmezliğini, aziz milletimizin kardeşliğini korumak ve güçlendirmek için çok boyutlu ve kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Milletimizin güven ve desteği ile Türkiye'nin bölgesel ve küresel bir güç haline gelmesini önündeki engelleri bir bir aşıyoruz. Büyük Türkiye hedefine ulaşabilmemiz için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bakımdan güçlü ve donanımlı olması gerektiğine inanıyor. Bu çerçevede savunma sanayimizin ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunun milli kaynaklarımızla üretilebilir hala gelmesini hedefliyor, bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmaların başarılı sonuçlar vermesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu sürecin önemli bir unsuru olarak gerçekleştireceğimiz 2012 Kış Dönemi Yüksek Askeri Şurası'nın ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyor. Aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz." 

YAŞ öncesi anlamlı mesaj!

YAŞ Üyeleri Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir çıkışında ise ilginç bir görüntü dikkat çekti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YAŞ toplantısının yapılcağı Genelkurmay Karargahına giderken Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i de kendi makam aracına aldı.
Yüksek Askerî Şûra üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nda toplandı.

YAŞ TOPLANTISI SONA ERDİ

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kış dönemi toplantısı sona erdi. Başbakan Erdoğan, toplantının yapıldığı Genelkurmay Başkanlığı'ndan saat 19.10'da ayrıldı. 5 saati aşkın bir süre devam eden toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile kuvvet komutanları ve diğer komuta kademesi katıldı.

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 10:49

İLGİLİ HABERLER