Asayiş
  • 30.1.2016 16:11

Güvenlikçi cinayetinden yasak aşk çıktı

Meşelik Mahallesi’ndeki Kadıncık Irmağı üzerinde bulunan Kadıncık-1 Hidroelektrik Santrali’nde çalışan güvenlik görevlisi Abdullah Yırtan, 23 Ocak’ta tabancayla öldürüldü.

Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

 Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan’ın talimatı ile Mersin’den oluşturulan özel ekip, Tarsus Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerle birlikte cinayetin üzerindeki sır perdesini aralamak için çalışma başlattı.

Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktıGüvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

Ekiplerin yaptığı teknik ve fiziki takip sonucu Abdullah Yırtan’ın eşi Vildan Yırtan ile çok samimi arkadaşı olan ve aynı şirkette servis şoförü olarak çalışan Musa Sezer’in cinayet günü ve öncesi çok sayı da telefon görüşmesi yaptığı saptandı.

Ayrıca Musa Sezer’in telefonunun olayın meydana geldiği saatler içinde kapalı olduğu ve işlenen cinayetin ardından açılarak Vildan Yırtan ile çok kısa süreli bir görüşme yapıldığı belirlendi.

BİRLİKTE TATİL YAPMIŞLAR

Musa Sezer’in, Abdullah Yırtan’ın cenazesinin defin işleriyle bizzat ilgilendiği, taziyeler sırasında da sürekli ailenin yanında olduğu saptandı. Vildan Yırtan’ın ayrıca 27 Ocak’ta kişisel Facebook sayfasında ise, "Rahmetli eşim Abdullah Yırtan’ın cuma günü akşam saat 17.00’da 7’inci yemeği yapılacaktır. Eşe dosta duyurulur" paylaşımda bulunduğu belirlendi. Evli ve 2 çocuk babası olan Musa Sezer ile Abdullah Yırtan’ın yedikleri içtiklerinin ayrı gitmediği, ailecek birlikte tatile çıktıkları da sosyal paylaşım sitesindeki fotoğraflarından anlaşıldı.

Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

TÜM KIYAFETLERİNİ YAKTI

Jandarmanın özel ekibi, elde edilen bilgiler doğrultusunda Musa Sezer’in merkeze bağlı Yalamık Mahallesi’ndeki tavuk çiftliğine operasyon düzenledi. Cinayetle ilgili sorgulanan Sezer, kuşkulu hareketleri ile dikkat çekince işyerindeki güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Yapılan incelemede Sezer’in, cinayetten hemen sonra gelip tüm kıyafetlerini yaktığı ve yanında getirdiği başka kıyafetleri giydiği görüntülerine ulaşıldı. El konulan güvenlik kamera görüntülerinden sonra Musa Sezer ve gizli aşk yaşadığı ileri sürülen Vildan Yırtan gözaltına alındı.

Güvenlikçi cinayetinden ’gizli aşk’ çıktı

SUSMA HAKLARINI KULLANDILAR

Jandarmada yapılan sorgulamada ise Musa Sezer susma hakkını kullandı. Sezer’in, ’Kıyafetlerini neden yaktın?’ sorusuna, "Eski oldukları için yaktım" diye cevap verdiği öğrenildi. Vildan Yırtan ise Musa Sezer ile aralarında gönül ilişkileri olduğunu ancak cinsel birlikteliklerinin olmadığını ileri sürdü. Olayda kullanılan suç aleti tabancanın bulunması için çalışmalar sürerken cinayetle ilgili sorulara susma haklarında kullanarak yanıt vermeyen Musa Sezer ile Vildan Yırtan sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

 

İLGİLİ HABERLER