Asayiş
  • 31.10.2013 18:00

Hain plan polisi bile şaşkına çevirdi!

MUĞLA’nın Yatağan İlçesi’nde, evine gelen misafirlerini uğurladıktan sonra kapı önünde av tüfeğiyle ateş açılarak vurulan ve yaklaşık 2 milyon TL’lik malvarlığı nedeniyle öldürüldüğü anlaşılan 51 yaşındaki Mehmet Kaya’nın cinayetiyle ilgili gözaltına alınan, aralarında kızı ve eşinin de bulunduğu 6 kişi adliyeye sevk edildi.
Bu arada Mehmet Kaya’nın Fethiye’de yaşayan büyük damadı E.M.’nin (27) de hain plandan haberdar olup, cinayet şüphelilerine "Eğer öldürürseniz 20 bin TL veririm" dediği gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi.

Yatağan İlçesi Yeni Mahalle 711 Sokak numara 17’deki evde geçen Pazartesi günü saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, inşaat ustası Mehmet Kaya, yaklaşık 10 gün önce yeni yaptırdığı evine gelen misafirlerini gönderdikten sonra iki av tüfeğiyle açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi. Olayla ilgili polis, Mehmet Kaya’nın evli kızı M.D. (22), bir süredir gönül ilişkisi yaşadığı belirtilen kendisi gibi evli S.G. (23), arkadaşları E.G., C.Ş. ve S.G. gözalına alındı. Şüphelilerin sorguları sürerken, geçen salı günü Mesken Köyü’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verilen Mehmet Kaya’nın arkasından gözyaşı döken eşi N.K. (49) da polis tarafından gözaltına alındı.

TÜFEKLER TEMİZLENMİŞ

Cinayette kullanılan, Mehmet Kaya’ya ait olduğu tespit edilen ve M.D.’nin erkek arkadaşı S.G. ile yaşadığı evde ele geçirilen iki av tüfeğinin kriminal incelemede barutla parmak izinin belirlenmemesi için kolonyayla temizlendiği ortaya çıktı.

BÜYÜK DAMAT GÖZALTINA ALINDI

Kızlarına düşkünlüğüyle tanınan ve 2 milyon TL’lik malvarlığı nedeniyle cinayete kurban gittiği anlaşılan Mehmet Kaya’nın öldürülmesiyle ilgili, cinayet şüphelilerinin ifadeleri doğrultusunda polis soruşturmayı derinleştirdi. S.G. ve üç arkadaşının polisi bile şaşkına çeviren ifadelerinde, geçen Kurban Bayramı’nda Mehmet Kaya’nın Fethiye’de yaşayan büyük kızı Kıymet M. (24) ile eşi E.M.’nin evine cinayet planından söz etmek için gittiklerini, planı anlatmalarının ardından E.M.’nin de kendilerine, "Eğer öldürürseniz, size 20 bin TL veririm" dediğini öne sürdükleri öğrenildi.

BOŞANMA AŞAMASINDALAR

İşsiz olan E.M.’nin daha önce Marmaris’te Mehmet Kaya’ya ait minibüste şoförlük yaptığı, ancak eşi Kıymet M. ile aralarının açılıp boşanma kararı almaları üzerine Kaya tarafından işine son verildiği belirtildi. Polis katil zanlıların ifadeleri üzerine büyük damat E.M.’yi de Fethiye’ye gözaltına alıp sorgulamak üzere Yatağan’a getirdi.

HAİN EVLAT MESAJ ATMIŞ

Bu arada, zanlıların cep telefonu görüşmelerini de mercek altına alan polis, M.D.’nin yaklaşık 20 gün önce erkek arkadaşı S.G.’ye cep telefonundan, 'Elinizi çabuk tutun. Şu işi biran önce bitirin' diye mesaj attığını saptadı.

ADLİYEY SEVK EDİLDİLER

Polisteki sorguları tamamlanan aralarında Mehmet Kaya’nın kızı M.D. ile eşi N.K.’nın da bulunduğu 6 kişi, bugün sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Büyük damat E.M.’nin ise sorgusunun sürdüğü ifade edildi.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 10:46

İLGİLİ HABERLER