Gündem
  • 22.2.2024 20:47

Hakan Bayrakçı'nın SONAR son sonuçları açıkladı.. İstanbul'da nefes nefese yarış

SONAR Araştırma Şirketi, İstanbul’da gerçekleştirdiği seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. SONAR Araştırma’nın sahibi Hakan Bayrakçı, AK Parti’nin adayı Murat Kurum ile CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranını paylaştı.

Türkiye, 31 Mart 2024'te yerel seçimler için sandık başına gidecek. Kritik seçimlerde en çok merak edilen kentlerin başında İstanbul geliyor.


İSTANBUL'DA ÇOK ADAYLI SEÇİM YARIŞI

AK Parti, 2019'da kaybettiği İstanbul'u yeniden kazanabilmek için mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karşısına Murat Kurum'u aday çıkardı.
Yerel seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararı alan İYİ Parti ise, Buğra Kavuncu'yu aday gösterdi. Yeniden Refah Partisi Mehmet Altınöz, Saadet Partisi Birol Aydın, Zafer Partisi Azmi Karamahmutoğlu, DEM Parti ise Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile yarışa girecek.

Çok adaylı bir seçimin olacağı İstanbul’da yarışın Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu arasında geçmesi beklenirken, kamuoyu araştırma şirketleri de anket çalışmalarına devam ediyor.

Yerel seçimlere sayılı günler kala SONAR Araştırma Şirketi kurucusu Hakan Bayrakçı, Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun oy oranlarına ilişkin anket sonuçlarını açıkladı.

İSTANBUL'DA KİM ÖNDE? SON OY ORANLARI

Hakan Bayrakçı'nın CNN Türk’te açıkladığı son anket sonuçlarına göre,

 Ekrem İmamoğlu yüzde 41.9 oranında oy alıyor.

Murat Kurum: Yüzde 41.3

DEM Parti: Yüzde 4.8


İYİ Parti: Yüzde 4


Yeniden Refah Partisi ise yüzde 2.5 oy oranına sahip.


Hakan Bayrakçı anket sonuçlarına dair şu değerlendirmelerde bulundu:

"DEM VE CHP'NİN BU SEÇİMDEKİ STRATEJİSİ ÇOK İYİ PLANLANMIŞ"

Son seçim anketi DEM ve CHP'nin bu seçimdeki stratejisi çok iyi planlanmış. Bundan önceki seçimlerde açıklama yapıyorlardı. Son 2, 3 anketi ortalayarak sonuçları söyleyeceğim. 0.6, 0.5'leri yazmayacağım. Bu anketlerde 1,8 kadar bir hata payı oluyor onu belirterek söylüyorum. İmamoğlu son durumda 41.9 gibi.

"FARK YÜZDE 1'İN ALTINDA"

Fark 1'in altında. Bundan eminim. Başa baş bir durum var. Murat Kurum 41.3. Üçüncü olarak ise DEM geliyor.

İYİ Parti de 4 civarı çıkıyor. Yani 4 buçuk olur, 3.9 olur ama bu seviyelerde. Ondan sonra da Yeniden Refah geliyor. Aşağı yukarı 5.5 buçuk civarı da diğer partiler alır.

"KAYBEDERSE HESABINI SORACAK"

Bu seçimi biri 1 puanla kaybedecek olursa, örneğin İmamoğlu dönüp DEM'in aldığı ve İYİ Parti'nin aldığı puanların hesabını soracak.

Güncellenme Tarihi : 23.2.2024 21:42

İLGİLİ HABERLER