Medya
  • 27.2.2024 21:25

Hakeme iğrenç sözler söyleyen Serdar Ali Çeliker'e darbe üstüne darbe

Fenerbahçe'li Serdar Ali Çeliker'in Galatasaray düşmanlığının faturası ağır oldu.
Galatasaray maçında kızdığı maçın yan hakemi Mustafa Savranlar'a "Karına sövseler, buyur ağabey akşam ben getireyim diyeceksin" dedi.

"KARINA SÖVSELER “BUYUR ABİ AKŞAM BEN GETİREYİM” DİYECEKSİN"

Ahlaksızlık, şerefsizlik, tiyatro izliyoruz. Mustafa Savranlar, Kerem Demirbay gözünün önünde Erdoğan’ı tutup atıyor, faul bayrağı kaldıramıyorsun. O pozisyon az daha gol olacaktı. Gözünün önünde görmüyorsun bir de yalandan bakıyorsun. 3 kere sana “f… off” diyor duymuyorsun, görmüyorsun. Çünkü sen adam değilsin. Hakem değilsin adam da değilsin. Senin anana avradına sövseler duymayacaksın. Karına sövseler “buyur abi akşam ben getireyim” diyeceksin. O haldesin. Çünkü siz ahlaksızsınız.

Bu iğrenç sözlerinden sonra 4 büyük darbe geldi. Çeliker'in kanalı kapanıyor, Trerdyol sponsorluğu çekti, kendisi kanaldan kovuldu ve Yüksek ceza ve tazminat davaları geliyor

RTÜK’ten VOLE'ye 72 saat süre
RTÜK Başkanlığı, VOLE’de Serdar Ali Çelikler’in bir hakem hakkındaki sözleri nedeniyle basın açıklaması yaptı.


1- RTÜK 72 SAAT SÜRE VERDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), mobil uygulama üzerinden yayın yapan kuruluşların RTÜK’ten lisans almaları gerektiğini vurgulayarak, sosyal medya platformlarından yayın yapan VOLE’nin izinsiz yayın yaptığını belirterek 72 saat süre verildiğini açıkladı.

RTÜK’ten yapılan açıklama şöyle:

Galatasaray-Antalyaspor maçı sonrası spor yayını yapan bazı mecralarda gerek kulüpleri gerekse hakem Abdulkadir Bitigen'i hedef alan açıklamalar ve hakaretler üzerine gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü ve taraftarlarını rahatsız edici içerikteki yayın, şu anda görev sahamızda bulunmayan “YouTube” video paylaşım mecrasından gerçekleştirilmiştir.

Bu tür yayınların denetimi hususunda “YouTube” ile görüşmeler devam etmektedir.

Ayrıca, ilgili yayının kamuoyunu rahatsız etmesinden dolayı RTÜK yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi ve ilgili taraflarla görüşerek ikili ilişkilerle konuya müdahil olmuştur. Sayın TFF Başkanımız da benzer yayınlar konusunda oldukça hassas ve duyarlıdır.

Gelecek dönemde olası hukuki düzenlemelerin ardından sosyal medya mecralarının RTÜK’ün denetim süreçlerimize tabi olması beklenmektedir.

Öte yandan ilgili içeriğin yayınlandığı “VOLE” isimli platformun mobil cihaz uygulamasının bulunduğu, bu mecra üzerinden kataloglar halinde isteğe bağlı internet yayıncılığı yaptığı tespit edilmiştir.

Mobil uygulama üzerinden yayın yapan kuruluşların RTÜK’ten lisans almaları zorunludur. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi ile İzin ve Tahsisler Dairesinin teknik çalışmalarının ardından mobil uygulama üzerinden izinsiz yayın yapan “VOLE”, lisans alması yönünde uyarılacak ve kuruluşa 72 saat süre verilerek müracaat etmesi beklenecektir. Gereken süre içinde lisans başvurusu yapılmaması halinde ise, platforma erişim engeli için mahkeme süreçleri başlatılacaktır.

2- TRENDYOL SPONSORLUĞU ÇEKTİ


3- KANALDAN KOVULDU

 

4- HAKEMLERDEN CEZA VE TAZMİNAT DAVALARI GELİYOR

 

Güncellenme Tarihi : 27.2.2024 20:47

İLGİLİ HABERLER