Medya
  • 1.11.2023 15:52

Halk TV spikeri Ekrem Açıkel, Filistinlilere İsrail'den beter saldırdı

İsrail medyasının bile topa tuttuğu soykırımcı işgal ordusuna can simidi CHP yandaşı Halk TV’den geldi.

Halk TV’de yayınlanan “Halkın Haberi” programında Hamas’ın siyasi liderleri ve Batı Şeria’daki Filistin Hükümeti Başkanı Mahmud Abbas üzerinden İsrail terörünü meşrulaştırıcı söylemler üretildi. Halk TV sunucusu Ekrem Açıkel, “savaşta gençlerin ölümlerinin sorumluları” olarak Filistinli liderleri gösterdi.

Halk TV, Filistin’de İsrail işgaline karşı siyasi ve askeri olarak vatan müdafaası gerçekleştiren, günlerdir İsrail zulmüne karşı direnen Hamas’ı hedefe koyarak siyonist zulmü dolaylı yoldan meşrulaştırma yoluna gitti.

FİLİSTİN'İN LİDERLERİNE KURŞUN GİBİ SÖZLER

Hamas liderlerinden Halid Meşal, İsmail Heniyye ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın fotoğraflarına yer verilen yorumda, “Halid Meşal’e giden o cümle… Gel sen savaş! Katar’ın 7 yıldızlı otellerinde ahkam kesiyorsun” dedi.

Lübnan’da şii Hizbullah’a yakın gazeteci ve akademisyenlerin “Savaş için 30 milyar doların varsa ver. 7 yıldızlı Katar otelinde oturup lüks şatafat içinde savaşmamızı istiyorsun. Gel sen savaş. Doğru bir çıkış değil mi? Hepsi Katar’ın himayesinde. Katar kimin himayesinde? Amerika’nın” dedi.

Açıkel, İsmail Haniye ile ilgili, “Otelinde o da görece savaşı yönetmeye gayret ediyor.” ifadesini kullandı.

Tavırlarına Hamas’ın da tepki gösterdiği ve ABD’li Yahudi Bakan Blinken’a “Buradan ev almalısınız, biz hazırız” diye espiri yapan Batı Şeria’daki Hükümet Başkanı Mahmud Abbas’ı da konuya dahil eden Halk TV sunucusu, Abbas’ın maaşının bir kısmının İsrail tarafından ödendiğini iddia etti.

HANGİ HALKIN TV’Sİ

İsrail’in vahşi katliamlarına değinilmeyen, İsrail’in katliamdan sorumlu liderlerinden bahsetmeyen ve Filistinli liderler üzerinden adeta “İsrail’e dokunanın sonu böyle olur” mesajı verilen Halk TV’deki yorum, siyonist bebek katillerinin dünya çapında kartelleşmiş propaganda faaliyetlerinin Türkiye uzantısı olarak yorumlandı.

Güncellenme Tarihi : 1.11.2023 23:18

İLGİLİ HABERLER