Medya
  • 29.5.2023 22:00

Halk TV ve TELE1 izler Cumhuriyet Gazetesi okursanız AK Parti’yi bitmiş sanırsınız

TELE1  izler Cumhuriyet Gazetesi okunsanız AK Parti’yi bitmiş sanırsınız
Yılmaz Özdil CHP’nin hezimetinden yalaka yandaş gazetecileri sorumlu tuttu.
Kariyerini yakma pahasına size doğruları söyleyenleri linç edip, duymak istediklerinizi “para karşılığında” söyleyen mutantları, kamuflajlı saray muhafızlarını, kılıktan kılığa giren binbir suratları gazeteci olarak vitrine koydular, neticesi kaçınılmazdı… Elbet bir çoban ateşi daha küllerinden alev alır

Yedi milyon altı yüz seksen beş bin dokuz yüz kırk dördüncü defa, belki bu defa anlaşılır umuduyla, tekrar yazıyorum, kurucu ayarlarından uzaklaştırılan CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir.

Yılmaz Özdil'in o sözleri hatırlandı: Tele1 seyrederseniz, Cumhuriyet gazetesi okursanız dersiniz ki AK Parti bitmiş ya

Özdil, CHP'nin sürekli başarısız oluşuna ve seçmenlerinin hayal kırıklığına uğradına değinip, "Tele1 seyrederseniz, Cumhuriyet gazetesi okursanız dersiniz ki AK Parti bitmiş ya, CHP ilk seçimde yüzde 90'la seçimi kazanır." demişti.

CHP'ye oy veren gençlerin her defasında hayal kırıklığına uğrayıp ülkeyi terk etme noktasına geldiğini de söyleyen Özdil, "Sonra ne oluyor, geliyor seçimde herkes karalar bağlıyor, özellikle bu ülkenin gençleri her defasında bu hayal kırıklığına uğramanın neticesinde ülkeyi terk etme noktasına geliyor." şeklinde konuştu.

Mevcut CHP yönetimine yönelik eleştirilerine devam eden Özdil, bazı gazetecilerin kişisel menfaatleri uğruna muhalif seçmene yalan söylediğinin altını çizdi.

Bazı muhalif gazetecilere sert sözler: Kişisel menfaatleriniz gereği halka yalan söylüyorsunuz

Özdil, "Siz gazetecilik yapmanız gerekirken kendi kişisel menfaatleriniz gereği halka yalan söylüyorsunuz. Ekmelettin İhsanoğlu'nu bu topluma, Atatürkçü CHP'ye kakalayan kitle, bugün genel merkezin talimatıyla, Atatürkçü gazeteci ayaklarıyla topluma ders vermeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil, son olarak CHP içerisinde yaşanan her şeyden haberdar olundupunu da sözlerine ekleyerek, "Ve bu anlattıklarımı CHP'nin bütün milletvekilleri biliyor. Bütün il ve belediye başkanları biliyor. Kimse buna sesini çıkarıyor mu, çıkarmıyor. O zaman adam üzerimizden dozer gibi geçmeye devam edecek dersin." dedi.

Güncellenme Tarihi : 29.5.2023 22:03

İLGİLİ HABERLER