Yaşam
  • 11.1.2024 14:33

Hamas'ın vurduğu İsrailli asker Kürt çıktı

Netflix'in Kürt oyuncusu Gazze’de ağır yaralandı

Kürt şarkıcı ve aktör Idan Amedi, Hamas ile savaşmak üzere gönüllü olarak katıldığı İsrail ordusunun Gazze’de yürüttüğü kara harekatı sırasında ağır yarlandı. Idan Amedi son olarak, Netflix'te yayınlanan "Fauda" dizisinin ardından tüm dünyada tanındı.

Star singer, Fauda actor Idan Amedi seriously wounded fighting in Gaza;  father says injury not life-threatening | The Times of Israel

Hamas 7 Ekim'de, İsrail'e "Aksa Tufanı" adını verdiği bir saldırı başlattı. Hamas'ın saldırısından sonra pek çok kişi gönüllü olarak İsrail ordusuna katıldı.

Bunlardan biri de ünlü şarkıcı ve müzisyen Idan Amedi’ydi. 

İsrail basınında yer alan haberlere göre Amedi, Gazze Şeridi'ndeki çatışmada ağır yaralandı. Oyuncu Ichilov Tıp Merkezi'nde hastaneye kaldırıldı.

Idan Amedi kimdir?

Israel Hamas War: Fauda Actor Idan Amedi Seriously Injured In Gaza, Says  Israeli Diplomat

Idan Amedi, Kürdistan Bölgesi’nin Amedi kentinde Yahudi bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Ancak Kudüs’te büyüyen Amedi, İsrail'de şarkıcı ve aktör olarak tanınıyor. Oyuncu, Netflix'te yayınlanan "Fauda" dizisinin ardından tüm dünyada tanındı.

İsrail ordusuna katılma kararını bir videoyla duyuran Idan Amedi şunları söylemişti:

"WhatsApp'ı açtım ve bir sürü mesaj gördüm. Hepinize iyi olduğumuzu bildiriyorum. Cumartesi gününden beri burada pek uyuyamadım ama moralimiz yüksek ve neden burada olduğumuzu her an anlıyoruz. Ailelerimizi ve çocuklarımızı korumak için. On yıldan fazla bir süre önce askeri konuşmaları geride bıraktım. Bu yüzden detaylandırmayacağım, sadece bu zor günlerde tüm İsrail'e basit kelimelerle şunu söyleyeceğim: Kazanacağız. İsrail halkına ve IDF'ye (İsrail Savunma Kuvvetleri) selamlar. Bu Fauda dizisinden bir sahne değil, gerçek bu. Başarıya ulaşana kadar durmayacağız."

Güncellenme Tarihi : 11.1.2024 14:38

İLGİLİ HABERLER