Spor
  • 28.4.2006 00:04

HAMZA YERLİKAYA 8. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU

MOSKOVA - Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda, Türk Milli Takımı'ndan 96 kiloda Hamza Yerlikaya altın madalya kazandı.
     Şampiyonadaki tüm maçlarında mükemmel bir performans sergileyen ve yaptığı 4 müsabakayı da 2-0'lık skorlarla kazanan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya, bu müsabakalarda rakiplerine sadece 1 puan verdi. Yerlikaya, ayrıca 8. kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.
     Hamza Yerlikaya'ya madalyasını, FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık verdi.
     Final müsabakası sonrası sevincini salonda bulunan Türk seyircilerle paylayan Yerlikaya, kendisinden desteğini esirgemeyen Türk milletine, devlete ve şampiyonayı izlemek üzere Türkiye'den gelen milletvekillerine teşekkür etti.
     2 olimpiyat ve 3 dünya şampiyonluğunun yanı sıra 8. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştığını hatırlatan Hamza Yerlikaya, ''Daha sınavlar bitmiş değil. Ülkemiz için yapacağımız daha çok şeyler, kazanacağımız daha çok madalyalar var. Türk milletine, kolay kolay kırılamayacak bir rekor hediye etmek istiyorum. Ne mutlu Türküm diyene'' dedi.
     Öte yandan, Serbest Güreş Milli Takımı ve 12 milletvekilinin yer aldığı seyirci kafilesi de bugün Moskova'ya geldi.
     Serbest stilde müsabakalar, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak.
     Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda yarın, 55 kiloda Bayram Özdemir, 66 kiloda Şeref Eroğlu, 84 kiloda Nazmi Avluca ve 120 kiloda İsmail Güzel mindere çıkacak. Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:40

İLGİLİ HABERLER