Spor
  • 30.5.2015 16:32

Hamzaoğlu: 'Rahatladıktan sonra maç yapmak zor oldu'

Spor Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, son hafta mücadelesinde deplasmanda Çaykur Rizesspor ile karşılaştı. Sahadan 1-1'lik eşitlikle ayrılan sarı-kırmızılı ekip, puanını 77'ye çıkararak ligi zirvede tamamladı.

KARAMAN: "BÜYÜK KULÜPLERE ÖRNEK OLSUN"
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan ev sahibi Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, bol pozisyona rağmen kısır sonuçlu bir maç olduğunu belirterek, “Biz Rizespor olarak hedefimize son iki hafta kala ulaştık. İyi analizler yapıp, ders alıp bundan sonraki yapılanmamızı ona göre ayarlayacağız. İyi bir maç oldu. Maçta bol pozisyon var. Bu kadar bol pozisyona rağmen kısır sonucun çıkması zaten ligdeki yaptığımız bir analizlerden biriydi. Gelecek sezon yapacağımız hazırlığın bir özetini de bu maçta gördük. Seneye yapacağımız transferlerde bunu değerlendireceğiz. Hakemimizi de belki de Türkiye’de ilk kez biz omuzlarda alkışlayarak gönderdik. Buda güzel bir sahneydi. Şampiyonu alkışladık, hakemi omuzlarda gönderdik. Bunun bundan sonra büyük kulüplere de örnek olmasını umuyorum. Onlarda şampiyonları alkışlasın. Yoksa Anadolu takımlarını piyon yapmasınlar. Birbirlerini alkışlasınlar. Başarılı olan alkışlanır. Bu lafta değil kalpte olmalı” dedi.

HAMZAOĞLU: "İSTANBUL'A BİR KUPA DAHA GETİRMEK İSTİYORUZ"
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise, "Şampiyonluktan sonra maç oynamak, o kadar yükü taşıyıp rahatladıktan sonra maç yapmak gerçekten zordu. Maçın başında bunu hissettik. İkinci yarı hem Rize açısından, hem bizim açımızdan tempolu, güzel bir maç oldu. Şampiyonluk camiamızı hayırlı olsun. Rizespor'u tebrik ediyorum. Zor bir sezon geçirdiler. Şimdi önümüzde oynayacağımız bir kupa maçımız var. O maça da en iyi şekilde hazırlanmak zorundayız. Çünkü gerçekten iyi bir takıma karşı oynayacağız. En iti şekilde o maça hazır çıkıp, bir kupa ile daha İstanbul’a dönmek istiyoruz" diye konuştu.  

GÖKTÜRK FIRAT

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 20:08

İLGİLİ HABERLER