Gündem
  • 30.10.2023 16:32

Hatay'dan sevindiren haber geldi..Deprem konutlarının teslim tarihi belli oldu!

Deprem bölgesinde konutların hızla yükselmesiyle teslim tarihleri merak edilenler arasına girdi. Hatay Hassa'da depremzedeler için inşa edilen köy evleri için hak sahipleri belirlendi. Depremzede vatandaşlar ise birkaç hafta içerisinde yeni yuvalarına kavuşacak. Bölgedeki vatandaşlar mutluluklarını "Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" ifadeleriyle dile getirdi.

Hatay'ın Hassa ilçesinde Suriye sınırının sıfır noktasında inşa edilen ve hak sahipleri için belirlenen köy evleri, depremzede vatandaşlardan takdir topladı. Depremzedeler, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni yuvalarına taşınabilecek.

Hatay’dan sevindiren haber geldi: Deprem konutlarının teslim tarihi belli oldu! Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun
Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay'da asrın felaketinin yaraları sarılıyor. Hatay Valiliği koordinesinde yapımı tamamlanan 37 köy evinin hak sahipleri belirlenmişti.

Suriye sınırının sıfır noktasında bulunan Hassa ilçesi Sapanözü Mahallesi'nde de inşa edilen 16 evden 12'si için hak sahibi belirlendi. Depremzede vatandaşlar, anahtarlarını teslim aldıkları evlerine önümüzdeki birkaç hafta içerisinde taşınacak.


Hatay’dan sevindiren haber geldi: Deprem konutlarının teslim tarihi belli oldu! Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun
"HAK SAHİPLERİ BELLİ OLDU, VATANDAŞLARIMIZ YAKINDA TAŞINACAK"

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, ilçede 16 köy evinin yapımının ve 700'ünün ihale sürecinin tamamlandığını ifade ederek, "Rabbim kimseye yaşatmasın; o gün bu gün bizler ayaktayız. Rabbim razı olsun Cumhurbaşkanımızdan. Cumhurbaşkanımız olmasaydı bizi çok zorlu bir süreç bekliyordu. 6 Şubat depreminde en büyük yıkım Hatay'da oldu. Sapanözü Mahallemizde 16 tane köy evimizin yapımı tamamlandı.

Güncellenme Tarihi : 30.10.2023 16:40

İLGİLİ HABERLER