Spor
  • 31.10.2011 17:28

HAVUTÇU VE ADALI'NIN SERBEST KALACAĞI TARİH BELLİ OLDU...

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Serdar Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş ile ilgili müthiş bir iddia ortaya atıldı.

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, şike soruşturmasıyla ilgili iddianamenin 17 Kasım'da verileceğini söyledi.

Ali Rıza Dizdar, “Mesleki kariyerine ve çalışmalarına güvendiğim çok önemli bir hukukçu arkadaşım. 17 Kasım'da iddianamenin açıklanacağını söyledi. Bana gün verdi. 17 Kasım'da iddianameyi teslim ediyorlarmış. Kanun gereği mahkemenin bunu 15 gün inceleme hakkı var. Verildikten sonra iddianame de bunlar yazıyor diyemeyiz” şeklinde konuştu.

SONRA TUTUKLULARIN SERBEST KALMA İHTİMALİ VAR

Radyospor'a konuk olan Dizdar, “İddianame açıklandıktan sonra, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'le birlikte tüm tutukluların serbest bırakılma olasılığı var. Delillerin karartılması şeklindeki gerekçe de iddianamenin açıklanmasından sonra tamamen ortadan kalkmış olacak. Böylece tüm tutuksuz yargılanma sürecinin de önü açılmış olacak” dedi.

SERBEST KALACAKLARINA İNANIYORLAR

Dün, Metris Cezaevi'ne gidirek Havutçu, Adalı ve Ateş'i ziyaret ettiğini belirten Dizdar, “Üçü de iddianame açıklandıktan sonra serbest kalacaklarına inanıyorlar. Doğal olarak çok umutlular” dedi.

GÜMÜŞDAĞ'IN DİNLENMESİ İÇİN YAZILI DİLEKÇE VERDİM

TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın şike soruşturmasının özel yetkili savcısı Mehmet Berk'le görüşmesine de değinen Dizdar, “Kendisi bunun rutin bir görüşme olduğunu söyledi. Ben de kendisine 'sizin ifadenize başvuruldu mu?' diye sordum; çünkü Gümüşdağ'ın dinlenmesini isteyen avukatlardan bir tanesi benim; yazılı dilekçe verdim. Gümüşdaş, Belediyespor'un başkanıyken, İbrahim Akın ve İskender'le ilgili Adalı'nın transfer görüşmesi yaptığını biliyor. Bunun söylenmesi çok önemli. Sayın Berk'e bana 'Gümüşdağ başsavcıya uğramış, sonra da benimle 10 dakika görüştü' dedi. 'İfadesini aldınız mı?' diye sordum. 'Göksel Gümüşdağ benim ifademi alın demediği sürece, ben onu dinlemeyeceğim' dedi. Yani sayın savcının ne yapmak istediğini anlayabilmiş değilim. Spor hukuku bakımından bilgisi sıfır. Ortadaki olayın şikeden olup olmadığını konusunda net fikir sahibi olup olmadığını göremiyorum” diye konuştu.

gazeteport

Güncellenme Tarihi : 23.3.2016 12:39

İLGİLİ HABERLER