Gündem
  • 31.10.2022 00:09

Haydar Baş'ın oğlu 6'lı masayı tehdit etti.. Beni almazsanız kriz çıkar

BTP lideri Altılı Masa sessizliğini bozdu! ‘Katılımın olumsuz sonuçlanması…’

Altılı masaya katılma çağrısına ilişkin olarak olarak sessizliğini bozan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Toplum bunu beklerken, bu kadar hazırken ittifaka katılımın olumsuz sonuçlanması toplumu üzer. Böyle bir kriz boyutu oluşabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, altılı masaya katılma çağrısına ilişkin olarak, "Toplum bunu beklerken, bu kadar hazırken ittifaka katılımın olumsuz sonuçlanması toplumu üzer. Böyle bir kriz boyutu oluşabilir.  Ben masadan olumsuz bir yanıt çıkacağını düşünmüyorum" açıklamasını yaptı.

Hüseyin Baş, Gazete Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin sorularını yanıtladı:

- Akşener’in tutumu ne yöndeydi?

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'tan 'Millet İttifakı' açıklaması: Olumsuz  sonuçlanırsa kriz oluşabilir

Meral Akşener ile yaptığımız görüşmede olumlu tutumlarının devam ettiğini gördük. Tabii biz ‘Altılı Masa’ya demokrasi masası diyoruz. Dolayısıyla masada bulunan altı lider arasında da bir demokratik hukuk söz konusu. Yaptığımız çağrı 14 Kasım’daki toplantıda görüşülecek. Meral Hanım kuşatıcı ve sahiplenici bir tavır sergilemiş oldu. Bu bizi çok memnun etti.

- Teklifiniz altılı masada gündeme geldiğinde olumlu sonuçlanmazsa nasıl karşılarsınız? İyi Parti’nin olumlu tutumuna karşı masadan çıkacak olumsuz bir sonuç altılı masada bir krize neden olur mu?

Olumlu sonuçlanır, beni kırmazlar. Bizim ittifaka katılma talebimiz, İyi Parti’nin bize olumlu yaklaşımı, Sayın Akşener’in ziyareti 'Altılı Masa'da bir krize neden olur mu kestirmem zor; partnerlerin diyalogları ile ilgili bir durum. Ancak toplumsal bir rahatsızlık, infial oluşabilir. Çünkü bu konuda toplumsal bir beklenti var. Toplum bunu beklerken, bu kadar hazırken ittifaka katılımın olumsuz sonuçlanması toplumu üzer. Böyle bir kriz boyutu oluşabilir.  Ben masadan olumsuz bir yanıt çıkacağını düşünmüyorum.

İLGİLİ HABERLER