Gündem
  • 9.6.2023 18:10

HDP isyanda.. Kılıçdaroğlu'na 6 milyon oy verdik bir gazoz bile alamadık

Independent Türkçe için yazı kaleme alan HDP'li Altan Tan, partisinin oy potansiyeline rağmen hiçbir şey kazanamamasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu ile yapılan ortaklığın büyük hayal kırıklığı olduğunu vurgulayan Tan, seçimlerin ardından ellerinde bir şeyin olmadığını söyleyerek istifa istedi.

"Oylarımızla elimize bir gazoz bile geçmedi"

Tan yazısında şu ifadeleri kullandı:

Seçimlerden evvel şunu söylüyorduk: Bu seçimleri HDP+HDP dışındaki Kürt oyları belirleyecek. Ne oldu? Türk milliyetçiliği şaha kalktı. Devlet her zamankinden daha sağa yanaştı.

Ve iki taraf da hangi şartta kazanırsa kazansın, o 6 milyon (yani 2015'in rakamıyla 6 milyon, bugünün rakamıyla 8 milyon; dışarıdakileri de eklerseniz 13 -14 milyon) oyla elimize bir gazoz bile geçmedi.

Bu kadar başarı (!), bu kadar uzak görüşlülük, bu kadar yetenek (!) demek ki ancak Kürt siyasetçilere mahsus. Elindeki 6 milyon oyla pazara gidiyorsun, bir gazoz alamıyorsun. Her halükarda, hangisi kazanırsa kazansın…

Ve hala istifa etmiyorsun. Hala öz eleştiri vermiyorsun. Hala abuk subuk laflar ediyorsun. Marjinal Türk soluna teslim oluyorsun. Toplumun ne kadar marjinal unsurları varsa bunlarla oturup kalkmayı da marifet sayıyorsun.

Güncellenme Tarihi : 9.6.2023 18:12

İLGİLİ HABERLER