Gündem
  • 29.5.2023 12:02

HDP Kılıçdaroğlu ile ortaklığa devam kararı aldı

Adaylığının açıklanmasından bu yana Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini esirgemeyen Kandil'in siyasi uzantısı HDP ve onun paravan partisi YSP ortak bir açıklamada bulundu.

YSP Eş Sözcü İbrahim Akın, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar ve HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ile birlikte HDP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında sandığa giden herkese teşekkür edildi.

"16 ilde Kılıçdaroğlu'na yönelik oy tercihi 14 Mayıs'a göre aynı şekilde olmuştur"

"Sandık verileri de göstermiştir ki partimiz politikalarına, hedeflerine kararlı bir şekilde sahip çıkmış, iradesini bu yönde güçlü bir biçimde ortaya koymuştur" denilen açıklama şu ifadeler kullanıldı:

Kürtlerin yoğunlukla yaşadığı 16 ilde Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik oy tercihi 14 Mayıs'a göre aynı şekilde sürmüştür. Bütün baskılara ve kirli propagandalara rağmen halkımızın geri adım atmadığı görülmüştür.

YSP Sözcüsü Akın: Sonuçlara göre bu ülkedeki her 2 kişiden 1'inin değişim talebi var #1

"Her 2 kişiden 1'inin değişim talebi vardır, bizler buradayız"

YSP Eş Sözcü İbrahim Akın, her alanda mücadele etmeye devam edeceklerini ve demokratik cumhuriyet hedefini bir üst aşamaya sıçratmayı sürdüreceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Sonuçlar açıkça göstermiştir ki bu ülkedeki her 2 kişiden 1'inin değişim talebi vardır. O nedenle Türkiye siyasetinin öncelikli görevi; tıkandığı açık olan, toplumun kutuplaşmasına yol açan ve demokrasi zeminini ortadan kaldıran mevcut sistemi değiştirmektir. Cumhuriyetin 2'nci yüzyılına girerken, sivil ve demokratik bir anayasayı hep birlikte bu anlayışta yapmamız elzemdir. Bizler buradayız.

"Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız"

Hem Meclis'te hem hayatın her alanında değişim için demokratik mücadelenin öncülüğünü sürdüreceğiz. Demokratik siyaseti büyüteceğiz. Bu yoldan dönmeyeceğiz. Toplumu esas alarak birlikte mücadele edeceğiz. Birlikte kazanacağız.

Güncellenme Tarihi : 29.5.2023 12:06

İLGİLİ HABERLER