Gündem
  • 24.3.2023 01:00

HDP'de yetmedi Kılıçdaroğlu 5 partiyle daha görüşecek

Kılıçdaroğlu’ndan 5 partiyle görüşme planı

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP, Milli Yol Partisi ve Bağımsız Türkiye Partisi'nin ardından 5 siyasi parti ile daha görüşme hazırlığı yaptığı öne sürüldü. Bunlar Memleket Partisi, DSP, EMEP, TİP ve Türkiye Değişim Partisi...

İlk ziyaretini Milli Yol Partisi’ne yapan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Bağımsız Türkiye Partisi’ne gitti. Kılıçdaroğlu’nun merakla beklenen ziyaretlerinden biri ise HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’la TBMM’de yaptığı görüşme oldu.

Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun 5 siyasi partiye daha ziyarette bulunması bekleniyor.

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’nun adaylığa destek ve farklı toplumsal kesimlerin taleplerini dinleme amacıyla gerçekleştirdiği bu ziyaretlerin devamı da gelecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun planlanan ziyaretleri şimdilik altı partiden oluşuyor. Bu partiler arasında cumhurbaşkanı adaylığı için imza kampanyasını sürdüren Muharrem İnce’nin lideri olduğu Memleket Partisi de var.

HANGİ PARTİLER?

Kılıçdaroğlu, Emek ve Özgürlük İttifakı bileşeni Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ı ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu’nun görüşme gerçekleştireceği bir diğer parti, yine ittifak bileşeni olan Emek Partisi olacak. Ercüment Akdeniz’le yapılacak görüşmenin yanı sıra Kılıçdaroğlu’nun bir diğer ziyaret edeceği parti Cumhur İttifakı’na katılacağı iddiaları gündeme gelen Demokratik Sol Parti olacak.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın yanı sıra CHP liderinin bir diğer adresi adaylık ilanından sonra ilk olumlu desteği açıklayan Mustafa Sarıgül’ün lideri olduğu Türkiye Değişim Partisi olacak. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının ilanından günler önce dayanışma ziyareti gerçekleştirdiği SOL Parti de yine planlanan ziyaretler arasında yer alıyor.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2023 01:04

İLGİLİ HABERLER