Gündem
  • 20.11.2023 15:35

Hedefte o iki ülke de var: Sizi yok edeceğiz!

İsrail Gazze katliamına 7 Ekim'den bu yana devam ediyor. Kadın, çocuk, bebek ayırt etmeden Gazze'de büyük bir soykırıma girişen İsrail güçleri bugüne kadar 13 bin Filistinli sivili katletti. Katil İsrail tüm ateşkes çağrılarını reddederken Netanyahu öncülüğündeki hükümet, ülke medyasında Filistinlileri hedef alan nefret kampanyasına da ön ayak oluyor. Son olarak Netanyahu destekçisi bir kanalda sunucunun sarf ettiği insanlık dışı sözler pes dedirtti.

CANLI YAYINDA İĞRENÇ SÖZLER

İzleyicilerinin büyük bir çoğunluğunun aşırı sağcı olmasıyla bilinen Channel 14 kanalında canlı yayında akılalmaz sözler sarfedildi. Sunucu Shay Golden canlı yayında tam 73 saniye boyunca tehditler savurdu. Golden, "Bunu size her zaman söylüyorum, geliyoruz, geliyoruz. Gazze'ye geliyoruz" ifadelerini kullandı.

LÜBNAN VE İRAN DA HEDEFTE

Tehditlerine, "Lübnan'a geleceğiz, İran'a geleceğiz her yere geleceğiz. Bu dediklerimi not edin, ne kadar insan öldüreceğimizi hayal edebiliyor musunuz? ? Her bir İsrail vatandaşı için Ne kadarınızı kılıçtan geçireceğimizi hayal edebiliyor musunuz?" diyerek devam eden Golden, insanlık dışı ifadeler kullandı.

"HEPİNİZİ YOK EDECEĞİZ"

Golden, "Arap tarihinde böyle bir şeye şahit olmadınız. Bilmiyorsanız söyledim, neyin geleceğine dair sizi uyardım. Farkında olmadığınız için sizi uyarıyorum. Bu dediklerim yaklaşıyor, hayal edemeyeceğiniz bir ölü sayısı göreceksiniz. Bütün dünyayı boykot etmemiz gerekse bile, ABD ile savaşmamız gerekse bile buna hazırlıklıyız. İstediğiniz kadar destek arayın, isterseniz Tanrı ile görüşün fark etmez.

Sosyal medyada size iyi eğlenceler, 'Filistin'e özgürlük' yazmaya devam edin, ağlamaya devam edin. Sizi yok edeceğiz, yok. Bu videoyu bütün aile ve arkadaşlarınıza gösterin, gösterin ki başınıza neler geleceğini öğrenin" ifadeleriyle açık açık soykırım çağrısında bulundu.

Güncellenme Tarihi : 20.11.2023 15:40

İLGİLİ HABERLER