Gündem
  • 31.10.2023 23:55

HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'dan Bahçeli'ye: Haddini bil!..

HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin partisi ile ilgili sözlerine, “Ülkedeki mafya ve suç örgütüyle poz verenlerin siyaseten bizlere sözleri olamaz” sözleri ile yanıt verdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM Başkanvekili Celal Adan ve partileri ile ilgili açıklamalarını eleştiren Bakırhan, şöyle konuştu:

 “Milletvekilimiz Sayın Sakık’ın yapmış olduğu konuşmadan sonra Meclis İdare Vekili’nin kullanmış olduğu sözleri bir kez daha buradan kınamak istiyorum. Bizler Bahçeli’den özür beklerken, maalesef kendi vekiline ve sarf etmiş olduğu sözlere sahip çıktı. MHP Genel Başkanı aslında kendi vekiline sahip çıkarak bize bir gerçekliği daha gösterdi, gerçekten bunları hakaretten, küfürden, antidemokratik uygulamaları savunmaktan başka işleri yok. Küfür ve hakaretleri bunların konuşmalarının içerisinden çıkarırsan, geriye bir şey kalmıyor...

Ülkedeki mafya ve suç örgütüyle poz verenlerin siyaseten bizlere sözleri olmamaz. Bizler Meclis’in kirli sözlerin sarf edildiği bir platform olmadığını bir kez daha belirtmek istiyoruz. Meclis küfredilen bir mekan değil. Böyle bir Meclis, Türkiye halklarının iradesi olamaz. Şimdi kalkıp tehdit ediyor, yetmemiş gibi Celal Adan’ı sahiplenmeye çalışıyor. Balık baştan kokar. Zaten başka bir şey beklemek de biraz saflık olurdu.”

 

Güncellenme Tarihi : 31.10.2023 23:54

İLGİLİ HABERLER