Asayiş
  • 30.10.2008 01:34

HÜSEYİN ÜZMEZ'İ ŞOKA SOKACAK GELİŞME!..

Hüseyin Üzmez davasında, 'Ruh sağlığı bozulmamış' denilen B.Ç anlatıyor: Her gün ağlıyorum, akşam odamda ağlıyorum. 'Şikâyetçi misin' diye sorulduğunda, ‘Değilim, şikâyetçi olursam annem de çıkmaz belki diye düşünüyorum...’ 
Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına maruz kaldığı belirtilen 14 yaşındaki B.Ç.'nin ‘beden ve ruh sağlığıyla' ilgili Adli Tıp raporunda hem davanın seyri hem de küçük kızın bu süreçte nasıl bir ruh halinde olduğu ayrıntılarıyla anlatılıyor. 19 sayfalık raporda olayın gelişimi ve küçük kızın yaşadığı travma ayrıntılarıyla anlatıldıktan sonra ‘B.Ç.'nin ruh ve beden sağlığının bozulmadığı' öne sürülüyor.
Telefona takılan sözler
Tartışma yaratan raporda dosyanın kısa gelişimi şöyle özetleniyor:
Rapora göre, olay anne Livaze Ç.'nin yaşı küçük çocukları erkeklere pazarladığı, eşinin de kendisine yardım ettiği yönündeki bir ihbar üzerine başlatılan soruşturmayla ortaya çıktı. Polis her ikisinin de cep telefonunu izlemeye aldı. Bir konuşmada arayan Hüseyin Üzmez'di. Anneye küçük B.'yi sordu ve "Hasta" cevabını alınca, "İnşallah aybaşı hali değildir" diye sordu. Sonra da telefona küçük kızı alıp şöyle dedi: "Kan, adet halinde misin. Bugün gelecektim, öyle hasta olduğuna göre niye geleyim oraya kadar. ... Hele iyileş de öbür hafta şey ederiz."


Bu telefondan sonra polis aileyi ve Üzmez'i takibe aldı. Üzmez 24 Nisan'da kız ve annesiyle birlikte Mudanya'da Hasanbey Mahallesi'nde bir eve geldi. Anne 10 - 15 dakika sonra evden çıktı. Üzmez'le küçük kız evde yalnız kaldı. Daha sonra çay bahçesine gidildi. Polis burada ortaya çıktı ve anneyle Üzmez'i yakaladı. Bu sırada küçük kız görevlilere Üzmez'in zorlamasıyla cinsel ilişki olduğunu söyledi.

Güncellenme Tarihi : 15.5.2016 04:49

İLGİLİ HABERLER