Gündem
  • 28.6.2024 21:36

İBB'nin ahlaksız paylaşımına soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in paylaşımının İBB'nin resmi ulaştırma hesabı olan "Ulaşım İstanbul" isimli sosyal medya hesabından küfürlü şekilde alıntılanmasına ilişkin 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından soruşturma başlattı.

İBB'ye ait Ulaşım İstanbul hesabından yapılan ahlaksız paylaşım.

İBB'nin resmi hesabı olan Ulaşım İstanbul hesabı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaptığı paylaşımı küfürlü bir şekilde alıntıladı.

İBB'den yapılan açıklamada, hesabın siber saldırıya uğradığı ifade edildi.

İBB'deki trollerin hesapları karıştırdığı anlaşıldı.

Resim

Bakan'ın paylaşımını küfürle alıntılayan İBB hesabı hakkında soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'in paylaşımının İBB'nin resmi ulaştırma hesabı olan "Ulaşım İstanbul @ulasimistanbul" isimli sosyal medya hesabından küfürlü şekilde alıntılanmasıyla ilgili resen soruşturma başlattı.

Soruşturmanın, "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama" suçlarından başlatıldığı öğrenildi.


 "SİBER SALDIRIYA UĞRADIK"

Tepki çeken paylaşım sonra İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Değerli Takipçilerimiz;

Hesabımız siber saldırıya uğramış olup tarafımıza ait olmayan bir içerik yayımlandığı tespit edilmiştir. Süreci kontrol altına aldığımızı ve güvenlik önlemlerimizi güçlendirdiğimizi bilgilerinize sunarız."

Güncellenme Tarihi : 28.6.2024 22:15

İLGİLİ HABERLER